KAYSERİ’DE AKP 6, MHP 2, CHP VE İYİ PARTİ 1’E VEKİL ÇIKARTIYOR

KAYSERİ’DE AKP 6, MHP 2, CHP VE İYİ PARTİ 1’E VEKİL ÇIKARTIYOR

KAYSERİ’DE SANDIKLARIN YÜZDE 50’YE YAKINI AÇILDI

KAYSERİ’DE SANDIKLARIN YÜZDE 50’YE YAKINI AÇILDI

SANDIĞA GİDEMEYEN HASTALARI SANDIĞA GÖTÜRDÜLER

SANDIĞA GİDEMEYEN HASTALARI SANDIĞA GÖTÜRDÜLER

YSK YASAĞI KALDIRDI… İŞTE İLK SEÇİM SONUÇLARI…

YSK YASAĞI KALDIRDI… İŞTE İLK SEÇİM SONUÇLARI…

ÖNCE SANDIĞA SONRA DÜĞÜNE GİTTİLER

ÖNCE SANDIĞA SONRA DÜĞÜNE GİTTİLER

PALA DAYI, DÜVENÖNÜ’NÜ DONDURMA’YA BAŞLADI
  • MEHMET FATİHKAYMAZ
    • MEHMET FATİH KAYMAZ
    • MEHMETFATiHKAYMAZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 28 Haziran 2017 - 11:21:42

Pala Dayı, Düvenönü’nü dondurma’ya başladı. ‘Pala Dayı’ Lakaplı Herkül Dondurmacı Mehmet Dişçeken, Düvenönünde Her Gün Dondurma Şovu Yapıyor
Yaz aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan dondurmayı ustasından tatmak bambaşka bir keyif olsa gerek. Dünyaca ünlü Kahramanmaraş dondurması birde ustası tarafından hazırlanırsa lezzetini tarif etmek oldukça güçleşir.
Dünya lezzetini 1999 yılından beri Kayseri’de yaşatmaya çalışan Kahramanmaraşlı ‘Pala Dayı’ lakaplı Herkül Dondurmacı Mehmet Dişçeken, yaz aylarının gelmesi ile Erciyes Unlu Mamullerinin Düvenönü Şubesi önündeki tezgahında dondurma satışlarını ve şovlarını her gün sürdürüyor. Maraş dondurması üretiminin sabır ve bilek kuvveti istediğini kaydeden Mehmet Dişçeken, piyasada Maraş dondurması adı altında çok fazla dondurma satışı yapıldığını belirterek, “29 yıllık dondurmacılık mesleğimde her zaman Maraş dondurmasını en kaliteli şekilde yapmaya gayret ettim. Vatandaşlarımız dondurma alırken daha dikkatli olsunlar” dedi.
ÜRÜNLERİN BÜYÜK KISMI EL DEĞMEDEN HAZIRLANIYOR
Erciyes Unlu Mamulleri Sorumlusu Uğur Berkçi, Herkül Dondurmacı Pala Dayı’nın dondurmasının müşterileri tarafından büyük beğeni topladığını kaydetti.
Berkçi, 12 şubesi bulunan Erciyes Unlu Mamulleri işletmesinde yufka, tatlı, ekmek gibi çeşit ürünlerin yüzde 70 lik bölümünün Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi fabrika üretim tesislerinde el değmeden yapıldığını vurguladı. Berkçi; Anbar, Talas, İldem, Yenimahalle, Düvenönü ve Meydan şubelerinin haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca hizmet verdiğinin altını çizdi. Berkçi, tezgahlarda yer alan yaklaşık iki yüz çeşit ürünü günlük ve taze olarak müşterilerinin beğenisine sunduklarını sözlerine ekledi.
HABER/FOTOĞRAFLAR: Mehmet Fatih KAYMAZ

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz