Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

PERHİZ Mİ TURŞU MU?

Bu haber 17 Ekim 2018 - 12:00 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.
PERHİZ Mİ TURŞU MU?

“FETÖ, milleti ile kavgalı, vatandaşına tepeden bakan, kendi insanını ötekileştiren çarpık sistemin neden olduğu bir hastalıktır.

FETÖ konusundaki özeleştirimizi açık yüreklilikle yapabilmeliyiz. FETÖ ihanet çetesinin devlet ve topluma sirayet edebilmesi bu noktada bazı eksikliklerin olduğunu gösteriyor. Bu örgütün oluşturduğu tehdidin uzun yıllar farkına varılamaması, hepimizin üzerinde hassasiyetle düşünmesi gereken bir husustur. Nasıl oluyor da böyle karanlık bir örgüt, başındaki şarlatanın onca sapkınlığına rağmen bu derece milletimizin inanç dünyasına etki edebilmiştir?

Bizi bugün FETÖ ile mücadelede eleştirenler, o günlerde bu karanlık örgütün adeta önünü açacak politikaların en büyük destekçileridir. Bizim zamanımıza kadar örgüte yönelik doğru düzgün hiçbir operasyon düzenlenmemiştir. Biz de geç kaldık. Bu geç kalışın bedelini de ödedik.”

Bu ifadeler, 2002 yılından bu yana iktidarda olan, şu anda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı sıfatını taşıyan Erdoğan’a aittir.

Son cümleden başlamak istiyorum…

“Bedelini ödedik” derken?…

İhanetin bedelini elbette millet olarak ödedik, bunda her hangi bir yanlışlık yok. Ama “…ödedik…” derken, siyasilerin bedel ödediklerini göremiyoruz, görmedik de göremeyeceğimiz de açıkça ortada…

O siyasiler ki, FETÖ denilen şarlatan, yurt dışında  ikamet ederken, yalvar-yakar Türkiye’ye davet ediyor ve kendisi hakkında suçlamalar yapanları da cahillikle ve hainlikle suçluyorlar, üzerine methiyeler diziliyordu…

Davranışlarının, örgütü bilemedikleri kılıfının içine sığdırmak mümkün değildir.

Çünkü; 1984 yılında kendisini ifşa eden Fetullah Gülen, muhafazakar kesim tarafından kollanmış ve korunmuştur. Şimdi günah çıkartılmaktadır. Günahlarının affedilmesinin tek yolu, siyasi ayağının, her kim olursa olsun, ortaya konulmasıdır.

Ama…

Mümkünü yoktur, çünkü ucu siyasilerin her tarafını ayrık otu gibi sarmalamış durumdadır, nasıl ortaya konacak?

Millet, canıyla ve malı ile FETÖ denilen vatan haininin ülkede yaptığı tahribatın bedelini ödemiştir ve ödemeye de devam etmektedir.

Gelelim yılanın başına…

Bu adam, Türkiye’ye getirilip yargılanamayacak mıdır?

Ben söyleyeyim size, getirilemeyecektir, daha doğrusu getirilmeyecek ve yargılanmayacaktır. Eğer gelir de yargının, ama bağımsız ve sadece hukuktan yana olan yargının karşısına çıkarsa, ortalık karışacaktır ve kimsenin atından kalkamayacağı sonuçlar doğuracaktır.

Bir dönem siyasi varlığının destekçisi olan oluşum ile iç içe olacaksın, sonra iktidar paylaşımına sıra gelince kavga çıkarıp, millete ödeteceksin…

Konu budur…

İtiraz edilebilir, denilebilir ki, “Nasıl ortaktık, nereden çıkarttın bunu…”

Haklı bir soru, cevap verelim…

Bazı milletvekilleri ve bürokratları, bulundukları makamlara O herif istedi diye getirmediniz mi? İşte o zaman ortak oldunuz.

Ha… Bu arada doğru söyleyeni de dokuz köyden kovdunuz, istemediler diye millet adına hizmet edenlerin işlerine son verdiniz, süründürdünüz. Onların en büyük korkusu olan Türk ordusunu onlarla darmadağınık ettiniz…

 

Üst rütbeli bir çok askeri yıllarca zindanlarda tuttunuz. Yerine getirdikleriniz de sizi devirmeye kalktı işte…

Sizin iktidarınızda, ülkede FETÖ örgütüne bağlı unsurları yok etmenizin olanağı yok. Neden biliyor musunuz?

Çünkü içinizde, en yakınınızda ve sizinle beraber çalışmaya devam ediyorlar, göz yummaya devam ederken, bir çok mağdur, zindanlarda çürüyor…

Bir taraftan perhiz yaparken, öteki taraftan lahana turşusu yiyorsunuz, farkında değilsiniz.

FETÖ, etkisini bir miktar yitmiş olabilir ama onun yerini doldurmaya çalışan bir sürü oluşum var ve siz yine bu oluşumları, aynı FETÖ’de olduğu gibi “İslam adına” görmezden geliyorsunuz.

Oysa bu oluşumların hiç birinin, ama hiç birinin İslam dini ve Kuran ile yakından uzaktan ilgisi yok. Al birini vur ötekine.

Dahası, Ramazan ayında ve bazı günlerde televizyonlara çıkan sözde akademisyen unvanlı bazılarına da dikkatinizi çekiyorum. Para götürmekten başka işler ne yazık ki yok.

Ülkede “Şeyh” denilen bir sürü soytarı var, bunlara neden engel olmuyorsunuz? Ayrıca televizyon kanallarında akıllarına göre ahkam kesenler, fetva vermeye kalkanları neden engellemiyorsunuz?

Gelecekte bunların da FETÖ gibi baş belası olacaklarını şimdiden biz görüyoruz da siz neden görmüyorsunuz?

“Geç  aldık”, “Allah affetsin…”

Geçin bunları kardeşim geçin, sizin de beslendiğiniz yer bunlar zaten…

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA