İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

SABUNCUOĞLU: DERS ÇIKARTARAK BENZER ÖRGÜTLERİN DE OLUŞUMUNU ÖNLEMELİYİZ

SABUNCUOĞLU: DERS ÇIKARTARAK BENZER ÖRGÜTLERİN DE OLUŞUMUNU ÖNLEMELİYİZ

MMO-KTO İŞ MAKİNELERİNE TEKNİK BELGE DÜZENLEME PROTOKOLÜ İMZALADI

MMO-KTO İŞ MAKİNELERİNE TEKNİK BELGE DÜZENLEME PROTOKOLÜ İMZALADI

KAYSERİ ŞEKER YAZ SPOR OKULLARINDA 600 ÖĞRENCİ’YE KURS İMKANI

KAYSERİ ŞEKER YAZ SPOR OKULLARINDA 600 ÖĞRENCİ’YE KURS İMKANI

PKK’NIN BELİ KIRILDI
  • MEVLÜT MÜRSELUZUN
    • MEVLÜT MÜRSEL UZUN
    • hakimiyet@kayserihakimiyet200.com
    • 14 Haziran 2018 - 15:36:57

PKK terör örgütünün 40 yıldan beri ana karargah olarak kullandığı Kandil’e TSK etkili operasyonu başlatmakla terör örgütünün belini kırmış oldu. Orta da ne Karayılanı var, nede de örgütü sevk ve idare eden yöneticileri. Hani bizde bir söz vardır  sıçan deliği beş kuruş diye, kaçan kaçana. Ortalık da sadece konuşan ve arka çıkan  HDP’lir ile CHP’nin bazı yoldaşları var. 

Kandil’in hedef alındığı en geniş operasyonlar geçtiğimiz Mart ayında başlatıldı. TSK Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonun da uyguladığı operasyon taktiğini Kandil’de de uyguluyor. Bir yandan ülkemiz sınırları içinde hiç ara vermeden terör örgütüne karşı operasyonlarını sürürken, bir yandan da alan hakimiyetini sağlamak suretiyle PKK’ya öldürücü darbeyi vurmanın hazırlığı içindedir.

Mehmetçiğimiz PKK’ya ait Hakurk ve Armus kampları ile Bradost bölgesinin kontrolünü ele geçirmekle teröristlerin Türkiye’ye geçiş yollarını tamamen kontrol altına almış oldu.  

   Harekatın ilk bölümünde Kandil’den Türkiye sınırlarına kadar uzanan dağlık kesimde TSK güvenlik üslerini kurmak suretiyle PKK’nın hareket alanını daraltmıştır. Milli Savunma Bakanının açıklamalarına göre terör ortadan kalkana kadar bu güvenlik noktaları kuzey Irak’ta kalmaya devam edeçektir.

   Bundan önceki bir yazımda Kandil’e giriş için tüm hazırlıkların yapıldığını sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek harekat emrinin beklendiğini yazmıştım. Cumhurbaşkanı Erdoğan Niğde mitinginde yaptığı açıklamada Kandil’e harekat emrinin verilmesi üzerine 20 uçak harekata katılarak terör örgütüne ait 14 önemli hedefin imha edildiğini duyurdu. Karadan da coğrafi koşulların zor şartlarına rağmen ilerleyen Mehmetçiğimizin Kandil bataklığını kurutması an meselesidir. Bu arada Mehmetçiğin ağır tokadını yiyen kanlı terör örgütünün militanlarıyla bazı yöneticilerin gece karanlığından istifade ederek İran sınırına doğru kaçtıkları bildiriliyor. 

  Türkiye’nin PKK terör örgütünün ana karargahı durumunda ki  Kandil’e girilmesine karşı çıkan iç ve dış odakların olduğunu da görüyoruz. Bazı Avrupa ülkelerinin yanı sıra Körfez ülkeleri de bir araya gelerek Kandil’e yapılan operasyonun durdurulması için Türkiye’ye çağrı bulunuyor.

  İçimizden karşı çıkanlara gelince bunların başındada da HDP ile CHP gelmektedir. CHP genel başkan yardımcılarından Özgür Özer Kandilde kimse yok neden giriliyor tarzında PKK’yı koruma amaçlı açıklamada ulundu. Aynı partinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’de  “İran’la, ABD ile anlaşmadan operasyonu yapamayacağınızı herkes biliyor, yapamayacaklar, göreceksiniz” diyerek Kandil operasyonuna karşı çıkan dış güçlere tepki göstermeleri için davetiye çıkarıyor.

   Türkiye on binlerce sivil insanını ve on binlerce askerini şehit vermiş, anaların yürekleri yanmış eşler dul kalmış, ve çocuklar yetim kalmış onların hiç umurundamı. Tek amaçları bu seçimde HDP’nin desteğini nasıl elde eder de cumhurbaşkanlığını  kazanırım düşüncesi var. Şunu herkes iyi bilmeli ki Kandil bataklığı kurutulduktan sonra sıranın içimizdeki terör destekçisi  bukelamonlara gelecektir.

   İktidarda bulunan AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güçlü siyasi iradesi ile güvenlik güçlerimizin bir uyum içinde olması sayesinde PKK’nın ana karargahı olan Kandil’e harekat düzenleme operasyonu milletimiz tarafından takdirle karşılanıyor. Allah’tan dileğimiz askerlerimizi koruması ve en kısa zamanda zaferin kapısını aralamasını niyaz ediyoruz…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz