BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

POLİS TEŞKİLATI’NIN KURULUŞUNUN 173. YILDÖNÜMÜ KUTLANIYOR
POLİS TEŞKİLATI’NIN KURULUŞUNUN 173. YILDÖNÜMÜ KUTLANIYOR

Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Kayseri protokolü polis sergisini gezdi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından burada kurulan çadırda açıklama yapan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, “10 Nisan Polis Günü tüm polislerimize kutlu olsun. […]

Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Kayseri protokolü polis sergisini gezdi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından burada kurulan çadırda açıklama yapan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, “10 Nisan Polis Günü tüm polislerimize kutlu olsun. Polisimiz mesai mefhumu gözetmeden, gerektiğinde 48 saat hiç uyumadan görev yaptıkları zamanlarda oluyor. Ülkemizin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu en üst noktada yapmaya çalışıyor. El birliği ile vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için, mal ve can güvenliğini sağlamak için polisimiz 24 saat esasına göre görev başındadır. Polisimiz bu anlamda fedakarlık içerisinde fedakarca görev yapmaktadır. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi, son zamanda Afrin’de şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızı, polis teşkilatımızda olan arkadaşlarımızı ve jandarma teşkilatından arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum. Geride kalan yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Vali Süleyman Kamçı ve protokol üyeleri daha sonra açılan polis standını gezerek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Özel harekat, trafik, yunus ve toplum destekli polislik şubelerinin üniformalarını giyen çocuklarla yakından ilgilenen Vali Kamçı, hatıra fotoğrafı çekindi.
Etkinliğe, Vali Süleyman Kamçı, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Metin Tanrıver, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yılmaz Üçkan, il emniyet müdür yardımcıları, polis memurları ve vatandaşlar katıldı.
Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, tüm emniyet mensuplarının, 10 Nisan Polis Günü ve Haftalarını kutladı. Rektör Güven, Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında, emniyet mensuplarının, milletimizin huzur, can ve mal güvenliği için özverili ve fedakârca çalıştığını kaydetti.
Rektör Güven, mesajında şu ifadeleri kullandı: “173 yıllık bir köklü geçmişe sahip Türk Polis Teşkilatı, Anayasa ve yasalara sadakatten, hukuka bağlılıktan ayrılmadan, milletimizin hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesinde gece gündüz demeden görev yapmaktadır. Büyük fedakârlık ve özveri gerektiren mesleklerini yerine getirirken, zaman zaman türlü zorluklarla karşılaşmaktalar, kimi zaman ise suçlularla mücadele ederken canlarını kaybetmektedirler. O yüzden emniyet mensuplarımızla ne kadar övünsek ve onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Emniyet mensuplarımıza görevlerini yerine getirirken her zaman yardımcı olmalı ve sürekli kendilerine destek vermeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm emniyet mensuplarının, Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümlerini ve 10 Nisan Polis Günü ve Haftalarını bir kez daha kutluyorum. Gerek terörle mücadelede, gerekse normal görevin ifasında şehit düşen tüm emniyet mensuplarımıza Allah’tan rahmet diler, gazilerimize ise minnet ve şükranlarımı sunarım.”
Öte yandan Develi İlçe Emniyet Müdürlüğü şehitler için mevlit okuttu
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıl dönümü dolayısıyla Develi İlçe Emniyet Müdürlüğü şehitler için mevlit okuttu.
Develi Çarşı Camindeki mevlit programına İlçe Kaymakamı Murat Duru, Emniyet Müdürü Serdar Çiftçi, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Kaymakam Murat Duru yaptığı açıklamada “Türk Polis Teşkilatımızın 173. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Merkez Çarşı Cami’nde İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce şehitlerimiz için okutulan Mevlit programına katılıp dua ettik. Mevlam bütün şehitlerimizin ruhunu şad mekanını cennet eylesin inşallah” dedi.
(Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz