Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

PROJE İHL’DEN “YEMEN’E SESSİZ KALMA” KAMPANYASINA DESTEK

Bu haber 27 Aralık 2018 - 13:45 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.
PROJE İHL’DEN “YEMEN’E SESSİZ KALMA” KAMPANYASINA DESTEK

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) koordinasyonuyla Yemen’de yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmamak için  “Yemen’e Sessiz Kalma” adıyla başlatılan kampanyaya Şehit Mustafa Sezgin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, kendi harçlıklarından biriktirdikleri 7100 TL ile katkıda bulundular.

Şehit Mustafa Sezgin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhittin Aydoğan ve 11 öğrenciden oluşan heyet İl Müftülüğümüzü ziyaret ederek topladıkları yardım paralarını İl Müftümüz ve TDV Kayseri Şube Başkanı Prof. Dr. Şahin Güven’e teslim ettiler.

Şehit Mustafa Sezgin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhittin Aydoğan, “Bizi bu güzel mekânda uğurladığınız için çok teşekkür ediyorum. Şehit Mustafa Sezgin Kız İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ve Hafızlık Okulu olarak Yemenli kardeşlerimize sessiz kalmamak adına çocuklarımız böyle bir teklifle hocalarına gelmişler, onlar da bana ilettiler. Biz de okulumuzda uygun mekânlarda bu kermesin düzenlenmesini sağladık. Çok şükür çocuklarımız kısa sürede belli bir miktar para topladılar. Ve bunu güvenilir bir kuruluş aracılığıyla göndermek istediklerini söylediler. Biz de Türkiye Diyanet Vakfımız kanalıyla bunu göndermek istedik. Gerçekten İslam coğrafyasında sadece Yemen değil, birçok yerde yaralar kanıyor, acılar var. Okulumuz akademik olarak da çok yüksek derecede eğitim ve öğretimi götürüyor. Bunun yanında çocuklarımız imam-hatip, yardım ve vicdan kültürünü elde etsinler diye bu tür faaliyetler de yapıyoruz. Çocuklarımız çok da güzel yapıyorlar sağ olsunlar. Bir taraftan fen liseleriyle yarışırken diğer taraftan da bu tür insani boyutu da ihmal etmiyorlar. Zaten öyle olması da gerekiyor. Tekrardan bizi ağırladığınız için teşekkür ediyorum.

İl Müftüsü ve TDV Kayseri Şube Başkanı Prof. Dr. Şahin Güven, “İmam hatipli olmak, önemli bir bilinç elde etmek anlamında güzel bir imkândır. Yani sizler imam hatip nesli olarak arkadaşlıklarınız, dostluklarınız, ahlaki ilişkileriniz daha da iyi olmalı. Yüce Mevla yolunuzu açık eylesin. Şehit Mustafa Sezgin İmam Hatip okulumuz proje imam hatip olması itibariyle, yeri, yurdu ve imkânları itibariyle Kayserimizin en güzel okullarından birisidir. Öğretim kadrosu olarak da epeyce iyi elhamdülillah.

YEMEN’LİLER BİZİM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ

Bu gün buraya okulunuzu ve arkadaşlarınızı temsilen geldiniz. Yemen’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Oradaki iç karışıklıklar ve bölge ülkelerinin müdahaleleri sebebiyle Yemen’de tabiri caizse bir iç savaş var. Ve yerinden yurdundan edilen milyonlarca insan var. Yemen’deki kişilerden bize ne diyemeyiz. Onlar da bizim Müslüman kardeşlerimiz. Komşusu aç yatarken bizim tok yatmamız uygun değildir. Dünya küçük bir köydür ve herkes birbirinin komşusudur artık. Bizler ülkemiz insanı olarak birçok yerdeki mazlumlara, mağdurlara, muhtaçlara yardım ediyoruz elhamdülillah. İlkokul, ortaokul, üniversite talebelerimizden, ev hanımlarından, iş adamlarından ve sanayicilerden elhamdülillah gelenler oluyor. Şu anda 1 milyon TL’yi geçtik. Bu miktar sadece Kayseri’den toplandı.

HER 10 DAKİKADA BİR YETERSİZ BESLENMEDEN DOLAYI VEFAT EDEN EVLATLARIMIZ VAR ORADA

Sizin göndereceğiniz küçük miktarlar belki de orada sizin gibi bir arkadaşınızın, adını bilmediğiniz ama Müslüman olan bir kardeşinizin üzerine giysi olacak, karnını doyuracak bir ekmek olacak. Çünkü her 10 dakikada bir yetersiz beslenmeden dolayı vefat eden evlatlarımız var orada. Biz sorumluyuz. Bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için gayret göstermeliyiz. Özellikle kermes kültürü hayır işlerinde çok işe yarıyor. Durmadan kermesler yapılıyor. Ayrıca okullardaki öğrencilerimiz kendilerine göre kumbaralarla bir kampanya başlatarak birtakım paralar toplayıp getiriyorlar. Türkiye Diyanet Vakfımızın ortak çalışmasıyla şu anda bölgede bulunan Türkiye Diyanet Vakfımızın elemanları buradan gönderdiğimiz yardımları direk olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar. Bu organizeyi yapan, kermese imkân hazırlayan, destek veren herkese teşekkür ederken başta müdürümüz Muhittin bey’e teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Müftüsü Güven, öğrencilere bu güzel duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek heyete D.İ.B. yayınlarından olan kitap hediye etti. Ziyaret esnasında İl Müftümüz Sayın Güven’e İl Müftü Yardımcımız Fatma Feyza Güner eşlik etti. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA