CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

RIDVAN KARABULUT YAZIYOR…ÜNIVERSITE HALK IŞBIRLIĞININ ÖNEMI
RIDVAN KARABULUT YAZIYOR…ÜNIVERSITE  HALK  IŞBIRLIĞININ  ÖNEMI

EĞİTİME BAKIŞ / RIDVAN KARABULUT ÜNIVERSITE HALK IŞBIRLIĞININ ÖNEMI Üniversiteler bilim çağının en üretken merkezleri olma özelliği taşımaktadır.Yeni gelişmeleri eleştirel bir bakıştan geçirilerek sentezlenmesi sonucu oluşan bilgiyi halka ulaştıran gündelik yaşamın lokomotifi olma özelliği bulanan üniversitelerin toplumun önünde yürüme ve ona yol gösterme gibi tarihi bir fonksiyonu bulunmaktadır. Hem temel bilimlerde hem de sosyal bilimlerde […]

EĞİTİME BAKIŞ / RIDVAN KARABULUT
ÜNIVERSITE HALK IŞBIRLIĞININ ÖNEMI
Üniversiteler bilim çağının en üretken merkezleri olma özelliği taşımaktadır.Yeni gelişmeleri eleştirel bir bakıştan geçirilerek sentezlenmesi sonucu oluşan bilgiyi halka ulaştıran gündelik yaşamın lokomotifi olma özelliği bulanan üniversitelerin toplumun önünde yürüme ve ona yol gösterme gibi tarihi bir fonksiyonu bulunmaktadır.
Hem temel bilimlerde hem de sosyal bilimlerde üretilen bilgilerin toplumla paylaşılması ve kullanılır hale gelmesi ülkemizin dünya uygarlık yarışında hak ettiği yere gelmesiyle sonuçlanacaktır.
Üniversitelerin bilgi üretmenin yanında, toplumla içiçe bulunarak entelektüel seviyenin artması yanında, toplumsal dönüşüm ve değişimin taşıyıcılığına öncelik etmesi beklenmektedir.
Bugün bahsedilen bu duruma ulaşma gayreti içerisinde bulunan üniversitelerin bulundukları şehre artı değer katmanın yanında şehrin ekonomik kaynaklarını geliştirdiği, sağlık şartlarının ilerlemesine sağlayarak sehirlerin olumlu yönde dönüşüm geçirmesine katkı sağladığı görülmektedir.
Bahsedilen bu dönüşümün sağlanmasında adeta gecesini gündüzü katan Üniversite yönetimlerinin yanında şehrin bütün paydaşları tarafından sirtlanması gereken bir yön arz etmektedir.
Ortaklaşa yapılması planlanan çalışmaların ivedilikle hayata geçirilmesi esnafıyla, medyasiyla,halkıyla bütün samimi gayret gösterenlerin sonuçta muazzam bir dönüşüme yön verecekleri görülmektedir. Öteden beri konusulagelen Üniversite Sanayi işbirliği çalışmalarının sadece bu ölçekte tutulmaması bir adım öteye geçilerek Üniversite Şehir/Halk buluşmasına dönüştürülmesi gayreti içinde devam etmelidir.
Genç nüfus bakımından bir çok ülke nüfusuyla yarışır durumda olan ülkemiz gençlerini meslek sahibi birer birey olarak yetiştirmek yanında ülke ve millet sevgisi ile dolu, yardımsever, başkalarının sorunları konusunda duyarlı birer ideal insanı olma yönünde gelistirilmelidir.
Adını dünyaya yazdıran bir medeniyetin mirasçıları olan bizler bu iddiamız da kalıcı olmak istiyorsak milli değerleri özümsemiş ve dünya uygarlığına katkı sağlayabilecek bir donanıma sahip gençler yetiştirerek bu amaca ulaşabiliriz.
Ancak bu ideale sadece üniversitelerin gayretiyle ulaşılması mümkün görülmemekte bu noktada üniversitelerin bulunduğu şehirlere de büyük gorevler düşmektedir
İnsana ve kültüre yapilan yatırımların uzun vadede sonuç verdiği gerçeğinden hareketle zaman kaybedilmemesi uluslar arası alanda iddiamizin kalıcılığına katkı sağlayacaktır.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz