TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

ŞABAN ÜNLÜ: “KAYSERİ’DE YETERLİ MİKTARDA KURBANLIK HAYVAN VAR”
ŞABAN ÜNLÜ: “KAYSERİ’DE YETERLİ MİKTARDA KURBANLIK HAYVAN VAR”

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, düzenlediği basın toplantısında Kayseri’de yeterli miktarda kurbanlık hayvanın bulunduğunu söyledi. Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, yaklaşan Kurban Bayram öncesinde basın toplantısı düzenleyerek, kurban piyasası hakkında bilgiler verdi. Kayseri Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Ünlü, “Kayseri’de yeterli miktarda kurbanlık var. Kimse kurbanlık konusunda sıkıntı yaşamayacak. Vatandaşlarımız […]

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, düzenlediği basın toplantısında Kayseri’de yeterli miktarda kurbanlık hayvanın bulunduğunu söyledi.
Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, yaklaşan Kurban Bayram öncesinde basın toplantısı düzenleyerek, kurban piyasası hakkında bilgiler verdi.
Kayseri Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Ünlü, “Kayseri’de yeterli miktarda kurbanlık var. Kimse kurbanlık konusunda sıkıntı yaşamayacak. Vatandaşlarımız belediyelerin gösterdiği yerlerde gönül rahatlığı ile kurbanlarını alabilirler ancak halkımızın küpesi olmayan hayvanları almamaları gerekir. Çünkü küpesiz hayvanların kayıtları olmadığı için sağlık kontrolleri de tam yapılmamış olabilir” ifadelerini kullandı.
Kurbanlıkların fiyatlarında geçen seneye göre yüzde 30’luk bir artış olduğunu kaydeden Başkan ünlü, “İlimizde küçükbaş kurbanlıklar canlı olarak kilosu 18-20 TL arasındadır. Bu durumda bir koyunun ortalama fiyatı 800 ile bin 200 TL arasında değişiyor. Büyükbaş hayvanlarda ise hisse fiyatları kişinin maddi durumu ve hissesine göre değişkenlik gösterir. Büyükbaşlarda hisse fiyatları ortalama olarak bin 500 TL civarındadır. Kurbanlıkların ağırlığı fiyatların artıp eksilmesinde en büyük etkendir. Kurbanlık fiyatları geçen seneye göre yüzde 30 artış vardır. Bunun nedeni, besinin az olması ve dışarıdan ithal gelen hayvan sayısının yeterli olmamasıdır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’nın et ve süt kurumu olarak satılmayan kurbanlıkları fiyatının üzerine alacaklarını açıklaması da besicilerime bir nebze rahatlık vermiştir. Hükümetimizin büyükbaş ve küçükbaş hayvan üreticilerine destekleme adına yaptığı çalışmaların artırılmasını ve özellikle yem fiyatlarının düşürülmesi noktasında çiftçilerimizin taleplerine çözüm bulunmasını bekliyoruz” diye konuştu. (iha)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz