ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

BETONART MİMARLIK YAZ OKULU AGÜ’DE BAŞLADI

BETONART MİMARLIK YAZ OKULU AGÜ’DE BAŞLADI

SANA SELAMIM VAR
  • EMRAHBEKÇİ
    • EMRAH BEKÇİ
    • EBEKCi@kayserihakimiyet2000.com
    • 22 Mart 2018 - 14:00:47

‘’SANA SELAMIM VAR’’ (Kitap Tavsiyesi)
Sonay Karasu çok gayretli bir yazar. Farklı tarzı, kelimeleri ve cümleleri kendine has bir üslup ile kullanması, ‘Türk Edebiyatı’na ayrı bir renk kattı-daha da katacak.
Kendisiyle tanışmamız, 2017 senesi başlarında, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin destekleri ve Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi’nin organize etmiş olduğu ‘Yazarlık Okulu’nda derslerine eğitmen olarak girmemle başladı.
O vakit girmiş olduğum derslerde; merakı, yazar olma sevdası, kelime ve cümleleri kendine has tarzda kullanması, diğer öğrenciler arasında fark edilmesine neden oluyordu.
Nihayetinde derslerden almış olduğu bilgiler, yazım teknikleri, harflere ruh vermesi ve yılmadan yazma gayreti, ‘’SANA SELAMIM VAR’’ isimli eserini vücuda getirdi.
Eserin editörlüğünü ben yaptım. Kitap içerisinde ‘Deneme & Şiir & Aforizma’’ bölümleri yer almakta. Denemelerini okuyunca; kâh duygu yüklü yolculuğa çıkıp; kâh haklı olan kadın sesinin asi çığlıklarını duydum. Cümleleri kullanma üslubu, iç sesini dışa aksettirmesi, okuyucu ile iletişimi duygusal bağ ile kurması, taklit olmayan-edilmemiş metin çalışmaları, şiirsel bir akışla eserini sunması; edebiyatımıza farklı bir tarz getireceğinin şimdiden habercisi.
Kitap içerisinde bulunan şiirleri, içsel sesin ruhuyla duyanlara aksettiren bir konuşma tarzı şeklinde olması, normal klasik şiir anlayışına farklı ve modern bir yorum getirmekte. Aforizmaları ise, tamamen kendi mabedinin dışa vurum sesi.
Sonay Karasu; Sivas’ın Şarkışla İlçesinden çıkıp gelen Orta Anadolu’nun ‘Deneme, Şiir, Aforizma tarzında günümüz genç dimağların hazmedeceği bir yazar. Türk kadını her daim hayatın içerisinde ve aydın bir kişilikte olması ülkemizin geleceği içinde önemli bir husus olduğu hepimizce aşikârdır. Tam bu noktada Yazar Sonay Karasu’yu teşvik edip destekleyen eşi Hüsamettin Karasu’ya da teşekkürlerimi iletiyorum
Kendisine daha nice eserler vermesi için sağlık, huzur ve başarılar dileyerek; ölümsüzler mabedine hoş geldiniz diyerek, gayet usta yazarların içsel sesiyle ‘budur’ diyeceklerine de inandığım ‘’Sana Selamım Var’’ isimli eserini, yazar adaylarına ve kitapseverlere tavsiye ediyorum.
Saygılarımla

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz