KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

SANAT GECELERİ GÖNÜLLERİ ISITIYOR

 Şiir severlerin katıldığı Büyükşehir Yoğun Burç kültür evinde söylenen şiirlerle kış günü gönülleri ısıtıyor.

Bu hafta Şiir ve Türkü Sanat Gecesinde şehrimizin tanınmış şairlerinden Malik Şahin mikrofonik sesi ile söylediği şiirlerle gönülleri mest etti. Malik Şahin şiir gecesinde katılan davetliler yer bulmakta zorlanıp geceyi ayakta izlemek zorunda kaldılar.

Atilla İlhan şiiri ile programa başlayan şair Malik Şahin sanat gecelerin yöneticisi Hacı Kısır’ın “Soylu Nokta” şiiri, “Böyle asil bir aşka soylu nokta koymalı/ Mesela aynalarda gözlerimi oymalı/ İçindeki hayaller yıldız gibi kaymalı/ Az gözyaşı, sonra kan… Islak imza olmalı” şiir ile devam etti.

Gecede: Malik Şahin Yoğun Burç şairlerinden Ali Rıza Navruz, Betül Övünç, Ozan Erbabi, Yusuf Doğdu, Hasan Hüseyin Çilsal, Deniz Şimşek, Aşık Firgati, Hikmet Saadet Çakıcı, Muhsin İlyas Subaşı, Duran Tamer, Mehmet Ali Gül, Dost Cemali, Köksal Akçalı, Mustafa Ferit Yıldız ve Necip Fazıl Kısakürek “Kaldırımlar” şiirini okudu

Şiirlere bam teli ile eşlik eden THM sanatçısı Samet Mutgan söylediği gönül türküleriyle dışarıda yağan karda gönüllere güneşin yedi rengi sıcaklığını hissettirdi. “Gönül dağı yağmur, boran olunca /Akar can evimden sel gizli” sözleri gönül yolu gözlerden sızıp kirpiklere dökülen yaşı duyguları asumanlara götürdü dinleyicileri.

Bugünlerde her zamankinden daha fazla türkülerimizin ruhunu idrak etmek ve sözlerin sırrına ermek mecburiyetindeyiz diyen THM sanatçısı Ersin Çimen yeni çıkardığı  “Gönlümün Bam Teli” isimli kasetinden gecede türkülerini okudu.                                                           Malik Şahin, şiir gecesine katılan davetlere ve haberleri ile kültür sanatı destekleyen Hâkimiyet gazetesine teşekkür etti.

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  •  Şiir severlerin katıldığı Büyükşehir Yoğun Burç kültür evinde söylenen şiirlerle kış günü gönülleri ısıtıyor. Bu hafta Şiir ve Türkü Sanat Gecesinde şehrimizin tanınmış şairlerinden Malik Şahin mikrofonik sesi ile söylediği şiirlerle gönülleri mest etti. Malik Şahin şiir gecesinde katılan davetliler yer bulmakta zorlanıp geceyi ayakta izlemek zorunda kaldılar. Atilla İlhan şiiri ile programa başlayan şair […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz