TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

SEÇİM MEYDANLARI İYİCE ISINDI
  • MEVLÜT MÜRSELUZUN
    • MEVLÜT MÜRSEL UZUN
    • hakimiyet@kayserihakimiyet200.com
    • 12 Haziran 2018 - 11:02:51

24 Haziran seçimlerine şunun şurasında sayılı günler kala meydanlar iyice ısınmaya başladı. Seçime giren Millet İttifakı ile Cumhuriyet İttifakını oluşturan partilerin liderleri başta olmak üzere milletvekilliğine aday olanlar ve teşkilatlar var güçleriyle çalışıyorlar.
Bu seçimde kazanmak için iki cephe oluşmuş durumda; bir tarafta iktidarla birlikte hareket eden MHP ve BBP, diğer tarafta ise CHP, İP ve SP: PKK’nın siyasi uzantısı HDP ise terör örgütünden aldıkları talimatlarla hareket ediyorlar. Bazen de CHP Cumhurbaşkanlığı konusunda bir beklenti içinde olduğundan dolayı bu partiye moralmen destekte bulunuyor.
AK Parti olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Başbakan Binali Yıldırım’ın düzenlediği meydan mitinglerinde 16 yıl içinde yapılan önemli büyük hizmetlerden ve yapacağı projelerden söz ederken haklı olarak kendini halka daha kolay anlatabilmekte. Fakat muhalefet cephesi ise bugüne kadar ülkede iktidar olma şansını sahip olmadığı için yaptıkları her hangi bir hizmet eseri olmadığından biz de şunu bunu yaptık deme şansları bulunmuyor. Muhalefet partilerinin hepside hedefine en çok çekindikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AKP iktidarını koymuşlar her nereye giderlerse gitsinler orada konuşma sürelerini aleyhlerine atıp-tutarak tamamlıyorlar.
Muhalefet partilerinin hepsinin de iddiası ve senaryosu Cumhurbaşkanının kaybetmesi ve AK Parti’nin iktidardan gitmesi üzerine kurgulanmıştır. Fakat hepsinin de kazanmak diye bir umutları olmadığı için geleceği düşünmek diye de bir projeleri bulunmuyor. Sadece Kemal Kılıçdaroğlu bazı konuşmalarında “Benim adım Kemal bana bir 4 yıl verin yeter” diyor. Bu arada gizliden gizliye FETÖ mesajlar gönderdiği gibi bazı medya mensupları da muhalefet cephesine devamlı telkinlerde bulunarak ve gaz vererek hızlarını, heyecanlarını artırmaya çalışıyor. Bu arada ikide bir Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener hakkında FETÖ ile ilgisinin olduğuna dair bilgiler de yayılmaya başladı. İlk başlarda haberin kaynağını oluşturan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil bu konuyla ilgili savcılığa gidip ifade vereceği sırada oda diğer Fethullahçılar gibi yurt dışına kaçarak haber kaynağını yok etmiş oldu. Birde son günlerde Meral Akşenerin yakınlarında görev yapan bazı parti mensupları FETÖ’den gözaltına alınmış olması ithamı daha da artırmış oldu. Aynı suçlamaya Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere bazı CHP mensuplarının da dahil olduğu konusu kamuoyunun malumudur.
Bu gün meydanlarda bazı partiler tarafından yapılmakta olan propaganda çalışmaları ne yazık ki nezaketten uzak edep sınırlarını taşan hakaret ve çamur atma çirkinliği üzerinden yürütülmektedir. Sırf muhalefet olsun kabilinden kullanılan muhalefet dili aslı-astarı olmayan dedikodu mantığı üzerinden yapılmaktadır.
Bu seçim de uygun olmayan bir başka husus da partilerin oy uğruna hesapsız kitapsız vaatlerde bulunmalarıdır. Bir parti liderinin kalkıp asgari ücreti iki katına çıkaracağını söylemesi; vatandaşın “atma Recep din kardeşiz” yorumuna sebep olmaktadır.
Parti liderleri seçim gününe az bir süre kala bir günde 2-3 ile birden giderek miting yapmaları elbette ki yorucu olmakta. Ben derim ki böyle yapacaklarına partiler olarak prensipte anlaşıp propagandayı medya yoluyla yapsalar daha masrafsız, daha doğru olur kanaatındayım.
Bir kere HDP ne yaparsanız yapın inadım inat diyerek kör inadını sürdürüyor. HDP eş genel başkanı Sezai Temelli partisinin Elazığ’da yaptığı miting konuşmasında “Savaşa son vermek bizim elimizde. Nasıl yaşamak istiyorsak onu tercih ederiz. 24 Haziran’da ya savaşa, ya barışa evet diyeceğiz. Dost ve düşman bilsin ki kazanacağız.” Evet mademki savaşa son vermek sizin eliniz de neden bugüne kadar o kadar askerimizin şehit olmasına ve sevenlerinin yüreklerinin yanmasının önüne geçmediniz Muhalefet liderlerinden kemal kılıçdarolu, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu da kalkmışlar bu zihniyetteki bir partinin ceza evinde yatan lideri olan Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyorlar. Sizin anlayacağınız bu liderler sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AK Parti’nin kaybetmesini istemiyor aynı zamanda PKK ile mücadele eden TSK’nin kahraman generalinin apoletlerini sökerek, ve ülkemizin de kaybetmesini istiyorlar…

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz