Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

 SEÇİMLER 2. EL ARAÇ PİYASASINA CAN SUYU OLDU 

Bu haber 07 Nisan 2019 - 15:16 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
 SEÇİMLER 2. EL ARAÇ PİYASASINA CAN SUYU OLDU 

Kayseri’de 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ikinci el araç piyasasında hareketlilik başladı. Galerici Ahmet Yurtlu, “Seçimin ardından satışlarımızda yüzde 50 civarında artış gösterdi” dedi. 
31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ikinci el araç piyasasında hareketlilik başladı. Anadolu Galericiler Sitesi’nde hareketlilik başlarken, galericilerde bu durumdan oldukça memnun. Galerici Ahmet Yurtlu, seçimlerden sonra otomotiv sektörünün canlanmaya başladığını söyleyeyerek, “İnsanlar uzun bir süre otomotiv olarak alacaklarını ertelediler. Aşağı yukarı 4 aydır ciddi bir erteleme oldu. Onun için seçimden sonra biz bu hareketi hissettik. İnsanlar artık araç almak için yola çıktılar. Vatandaşlarımız araç almak için ÖTV’nin pozisyonunu beklediler, seçimin sonunu beklediler. Artık bu saatten sonra yavaş yavaş satışlarımız seçim öncesine nazaran yüzde 50 civarında artış gösterdi. Burada dövizinde ciddi bir etkisi oldu” şeklinde konuştu. 
Araç almanın tam zamanı olduğunu kaydeden Yurtlu, “Onun için bu zamanları doğru değerlendirmemiz lazım. Piyasada bloke edilen para piyasaya girdiği anda bu emtianın hepsi kıymetlenecek, araçta kıymetlenecek. Benim öngörüm 2-3 ay sonra bu fiyatlara araç bulamayacağız. Çünkü insanlar yavaş yavaş çözülmeye başlıyor” diye konuştu. (iha) 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER