STKLARDAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

STKLARDAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

KUŞÇU MARİNA; ‘CENNETTEN BİR KÖŞE’

KUŞÇU MARİNA; ‘CENNETTEN BİR KÖŞE’

CABBAR İBRAHİM AĞA CAMİ 4-6 YAŞ KURAN KURSUNUN AÇILIŞINI YAPTI

CABBAR İBRAHİM AĞA CAMİ 4-6 YAŞ KURAN KURSUNUN AÇILIŞINI YAPTI

CUMHURİYET MEYDANINDA ZAFER KUTLAMALARI

CUMHURİYET MEYDANINDA ZAFER KUTLAMALARI

MELİKGAZİ’DE HİZMET KALİTESİ YÜKSELİYOR

MELİKGAZİ’DE HİZMET KALİTESİ YÜKSELİYOR

SEÇMEN MUHALEFETE GÖREV VERİRSE…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 7 Haziran 2018 - 15:15:35

Bloomberg’e konuşan Cumhurbaşkanının akıl aldığı kişilerden Mehmet Uçum, 24 Haziran seçimlerinde Türkiye’deki seçmenin parlamentoda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile işbirliğine girmeyi reddeden bir muhalefeti seçmesi durumunda Türkiye’de seçimlerin tekrarlanabileceğini söylemiş…

Bunun adı, vatandaşı tehdittir, bu bir…

İki; Mehmet Uçum “Eğer muhalefet parlamentoyu alır ve Erdoğan yeniden seçilirse siyasetçiler vatandaşların birbirlerini denetleme ve işbirliği yapmalarını istediğini anlamalı. Eğer başaramazlarsa parlamento ya da cumhurbaşkanı yeni seçime gitme kararı alabilir” demiş ve ekleyerek “Bunun son çare” olacağını söylemiş.

Üç; Mehmet Uçum bu tür bir sonucun ülkeyi çıkmaza sokacağını ifade ederek; “Bu seçimler Türkiye’yi parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçirecek. Bu geçiş eğer tüm taraflar dahil olmuyorsa başarılamaz” demiş…

Ve dört…

Akıldane Mehmet Uçum, Erdoğan ve AKP’nin hem başkanlığı hem de parlamentoyu kazanacağını çünkü seçmenin yetkiyi aynı partiye vererek “rasyonel” karar vereceğini buyurarak, seçimlerin öyle veya böyle AKP tarafından alınacağını, bunun için de ne gerekiyorsa, hukukun içinde veya dışına, yapılacağını ima etmiş…

Peki sormazlar mı adama “Bre gafil… Bu ülkede AKP Genel Başkanından başka adam yok mu?”

Elbette bunlar için yok. Çünkü bunlar, eğer bu iktidar giderse, ellerinde bulunan tüm imkanların, bir anda yerle bir olacağını düşünüyorlar.

Sömürdükleri imkanlar ortadan kalkacak ve belki de bugüne kadar elde ettikleri her şeyi kaybedecekler.

Korku bu…

2002 yılında demokratik koşullar içinde iktidara gelenler, demokratik koşullar içinde iktidardan gitmeyi istemiyorlar.

Dahası, devlete çöreklenip, devleti tamamen kendilerine maletmeye çalışıyorlar. Amaç, Cumhuriyeti ortandan aldırmaktır.

Amaçlar, kendileri saltanat sürerken, geri kalanların “Tebaa” olarak kalması, sadece kendileri için çalışması ve hayatta kalabilmeyi başarabilmesidir.

İzliyorsanız seçim propagandalarını, iktidarın adayı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu ekonomik ve dış ilişkiler konusuna hiç girmemeye özen gösteriyor. Ancak rakipleri olan Muharrem İnce ve Meral Akşener’e laf yetiştirmeye çalışıyor.

Tamam, laf yetiştir, diyeceğimiz yok. Seçmen eğer bunları yer yutarsa, zaten seni iktidara getirecek, sonunda da ebesininkini görecektir. Bana göre bunda kuşku yok. Ama meydanlar “Yemeyiz” diye bağırırken, sen hukuk dışı kurallara başvurursan, bilesin ki ortalık karışabilir.

Yazdık…

Dip dalga, deprem, sel gibi afatların önünde durulmaz…

Ayrıca, yeri ve zamanı geldiğinde de Türk milleti afat (Yaramaz, yenilemeyen) çocuk davranışı gösterir.

XXX

Önceki gün sosyal medya hesabımda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fetullah Gülen’in elini öperken çekildiği öne sürülen fotoğrafını paylaştım.

Bir kaç yorumdan sonra baktım ki iş ciddiye gidiyor, montaj fotoğraf olduğunu söyledim. Bun rağmen, Muharrem İnce’yi bisiklete binerken ve harmandalı oynarken cami içine montaj edilen fotoğraflarına inanan biatçılar, hemen fotoğrafın montaj olduğunun yazmaya başladılar.

Ben de “Montaj olduğunu yazdım” dememe rağmen çok telaşlanışlar, hala itiraz ediyorlar. Kendileri yapınca inanacaksın, zorunlu. Ama biz bir kere “Şakadan” yapınca kıyamet kopacak.

Aslında o fotoğraf; Marmara Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz’un elini öperken çekilmiş bir fotoğraftı.

Diğer yandan…

Fetullah Gülen ile “Belediye başkanlığım zamanında 2-3 kere görüştüm” demesine rağmen, onlarca görüşmelerin (Birlikte olmalarının) fotoğrafı ortaya çıktı.

Ayrıca, Fetullah Gülen’e seslenişleri!…

Daha hala meydanlarda “İspatlayın, ispatlamazsanız…” diye şov yapıyor…

Ben de diyorum ki, “Geçtik hepsinden, sen şu 4 yıllık üniversite diplomanı ya da ” Transkript” belgeni ortaya koy…

Diyeceksiniz ki bu “Transkript” belgeni denilen şey, ne menem bir belgedir…

Diyeyim; öğrencinin lisans eğitimi süresince (4 yıl, 8 dönem) almış olduğu derslerin toplamını, hangi dönemde alındığını, kaç krediye tekabül ettiğini, her dersin yılsonu puanını ve tüm derslerin yılsonu ortalamalarını içeren ayrıntılı bir karnedir.

Eğer bu belgeniz varsa, diplomayı verirler. Yoksa alamazsınız…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın bu belgesi vr, ortaya çıkarmayıp insanlarla alay ediyor ya da gerçekten yok…

Buna da hakkı yok…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, önce halka kendini dürüstçe anlatması ve belgeleri ortaya koyması gerek.

Sonra da millet isterse, iktidarı ona verir…

Danışmanı aracılığı ile tehdide gerek yok yani…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz