Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ŞEHİR HASTANESİNDE YAPILMAYA BAŞLANAN KORNEA NAKLİ İLE HASTALAR SAĞLIĞINA KAVUŞUYOR 

Bu haber 11 Kasım 2018 - 14:44 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.
ŞEHİR HASTANESİNDE YAPILMAYA BAŞLANAN KORNEA NAKLİ İLE HASTALAR SAĞLIĞINA KAVUŞUYOR 

Yaklaşık 6 ay önce açılan Kayseri Şehir Hastanesi yapılan başarılı ameliyat ve tedavi yöntemleri ile sık sık adından söz ettirmeyi başarıyor. Göz Hastalıkları Kliniğinde Doç. Dr. Necati Duru, Doç. Dr. Mustafa Ataş, Op. Dr. Melek Ulusoy ve ekipleri tarafından yapılan kornea nakli ile bu başarılara bir yenisi daha eklendi.
Konu ile ilgili bilgi veren Şehir Hastanesi Göz Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Necati Duru; “Halk arasında göz nakli olarak bilinen kornea nakli, gözün en saydam tabakası olan korneanın verici bir kornea ile değiştirilmesi durumudur. Kornea nakli enfeksiyona bağlı korneada yara dokusu ve yeni damarlanma oluşması, kalıtsal geçiş gösteren bazı kornea distrofileri, travmaya bağlı korneanın saydamlığının ve şeklinin bozulması, ileri derecede keratokonus varlığı gibi durumlarda gerekli görülmektedir. Kayseri Şehir Hastanemizde yapılmaya başlanan kornea nakil ameliyatı bundan sonra rutin olarak hastanemizde uygulanmaya devam edecektir” dedi.
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’de yaptığı açıklamada, sağlıkta yaşanan büyük değişim ve dönüşümlerin Şehir Hastaneleri ile birlikte zirveye ulaştığını vurgulayarak; “Bu sene hizmete açtığımız Şehir Hastanemizle birlikte sağlık hizmetlerinde kalite ve konforu bir arada sunarken, uzman hekim kadromuz ve kullanılan son teknolojik cihazlar sayesinde de daha önce Eğitim Araştırma Hastanesinde yapılamayan tedavi ve ameliyatlar Şehir Hastanemizde yapılmaya başlandı. Bunların en son örneği de kornea naklidir. İlimizde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan kornea nakli bundan böyle Kayseri Şehir Hastanemizde de yapılmaya başlanmıştır. Göz Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Necati Duru ve çalışma arkadaşları Doç. Dr. Mustafa Ataş, Op. Dr. Melek Ulusoy’a emek ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA