Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ŞEHİT NURCAN KARAKAYA VE BEDİRHAN MUSTAFA                    KARAKAYA İÇİN 5 BİN KİŞİLİK LOKMA DAĞITILDI

Bu haber 21 Ekim 2018 - 14:38 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.
ŞEHİT NURCAN KARAKAYA VE BEDİRHAN MUSTAFA                    KARAKAYA İÇİN 5 BİN KİŞİLİK LOKMA DAĞITILDI

Kayseri Genç Girişimciler Derneği, Hakkari’de vatani görevini yapan Astsubay Serkan Karakaya’yı ziyaret ettikten sonra yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Nurcan ve 1 yaşındaki Bedirhan Mustafa Karakaya için Cumhuriyet Meydanında 5 bin kişilik lokma tatlısı dağıttı.

1 Ağustos 2018 yılında Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu Astsubay Serkan Karakaya’nın eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık oğulları Bedirhan Mustafa Karakaya şehit olmuştu.

Kayseri Genç Girişimciler Derneği, şehit anne ve oğlu için Bürüngüz Camii önünde lokma tatlısı ikramında bulundu. Etkinlikte dernek tarafından ” Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim, Adım Bedirhan Mustafa, soyadım Karakaya benim” şiirinin yazdığı pankart dikkat çekti.

Kayseri Genç Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada ” Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü, ezanın dinmemesi, bayrağın inmemesi için canını, kanını bu ülke için feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bugünde şehit annemiz Nurcan ve onun 11 aylık şehit yavrusu Bedirhan Mustafa için lokma tatlısı dağıtarak, kıymetli Kayseri halkından tüm şehitlerimiz için dua istedik. Bizim yaptığımız, denizde bir damla. Şehitlerimiz ve şehitlerimizin geride bıraktığı aileleri için ne yapsak azdır ifadeleri yer aldı. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA