Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

ŞEHİTLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!

Bu haber 07 Ekim 2018 - 16:23 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.
ŞEHİTLERİMİZ MEŞALEMİZDİR!

ADD Şube başkanı Kemal Ceylan yazılı bir basın açıklaması yaparak şu ifadelere yer verdi:

Atatürk Cumhuriyeti; laik-demokratik, sosyal hukuk ve üniter devlet yapısıyla dünyada emperyalizmin yenilgiye uğratılabileceğinin kanıtıdır. Tüm mazlum uluslara ilham kaynağı olmuştur.

Uluslararası güç odakları ve yerli işbirlikçiler, Cumhuriyetin zayıflaması için çeşitli senaryoları değişik zamanlarda uygulamaya koymuş; Atatürk’ün Model Devlet Sistemini yıkmaya yönelik çabalarını aralıksız sürdürmüştür. Atatürk Cumhuriyeti’ni savunan, temel değerlerini anlayan ve topluma anlatan, kalemini, aklını, kişiliğini satmayan, namuslu, yurtsever, aydın gibi aydın insanların yok edilmesiyle rejim daha kolay dönüştürülebilecekti. Bu nedenle toplumu bilinçlendiren, aydın isimlerin seçilip susturulması gerekliydi: Kubilay’la başlayan süreç,12 Eylül 1980 darbesiyle Cumhuriyeti yıkım projelerinin bir bir uygulamaya geçtiği,özellikle 1990’ların başındanitibaren acımasızca devam etmiştir.

Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’un31 Ocak 1990’da katledilişinin ardından,06 Ekim 1990’da; aynı ideal ve değerler uğruna mücadele eden Doç. Dr. Bahriye Üçok, evine gönderilen bombalı kargonun patlaması sonucu şehit edildi.

Hiç şüphesiz ki Prof.Dr. Muammer Aksoy’u şehit edenlerle Doç. Dr. Bahriye ÜÇOK’u şehit edenler aynı karanlık güçlerdi. Şayet devlet devletliğini yapsa ve Prof.Dr. Muammer Aksoy cinayetiniaydınlatılabilseydi,Doç. Dr. Bahriye Üçok belki de katledilemeyecekti.

1990’lardaki aydın katliamının ilk halkası Prof. Dr. Muammer Aksoy, ikinci halkası da Doç.Dr. Bahriye ÜÇOK olmuştur. Devlet her iki cinayete de seyirci kaldığı için sonraki cinayetler işlenmiştir. Dünya siyaset tarihi; bir devletin rejimi değiştirilmek isteniyorsa, önce o rejimi savunan aydınların ortadan kaldırıldığına yönelik örneklerle doludur.

Emperyalist planlar gereği; Atatürk Cumhuriyeti, dönüştürülmeli, başkalaştırılmalı ve temel değerlerinden uzaklaştırılmalıydı. İşte tüm aydın cinayetlerinin temelinde bu amaç yatmaktadır. Doç.Dr. Bahriye Üçok ilahiyatçı, siyasetçi ve bir bilim insanıydı.“Atatürk’ün izinde bir arpa boyu” bile yol alınamadığını açıkça söyleyerek; dinle ilgisi olmayan,fakat, dini araç olarak kullanan çıkar odaklarına karşı savaş açmış, bir yiğit devrimci, inançlı bir Atatürkçüydü.

O’nun katledilmesine devlet ve maalesef toplum seyirci kalmıştır. “Kanı yerde kalmayacak” sözleri unutulmuştur.Fakat,Bahriye Üçok Atatürkçü Düşünce’nin meşalesini taşıyan bir yürekli yurtsever olarak yıllar geçse de unutulmayacaktır. Doç. Dr. Bahriye ÜÇOK ve tüm Cumhuriyet şehitleri mücadelemizde yaşamaktadır. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’le birlikte yolumuzu aydınlatmaktalar. Ülkemizin bütünlüğü halkımızın birliği beraberliği ve kardeşliği için mücadele vererek şehit olan ve ülkemizi yasa boğan Emniyet mensuplarımızın ruhu şad olsun.Onları minnetle anarken Ulu Önderimizin “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ruhuyla canlarını feda eden askerlerimizi minnetle anıyoruz.Ulusumuzun başı sağolsun. Şehitlerimiz Meşalemizdir! (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA