KASK U-14 İYİ BAŞLADI: 4-1

KASK U-14 İYİ BAŞLADI: 4-1

YAHYALI’DA NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

YAHYALI’DA NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

AV. NURULLAH AYDIN…DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKEN

AV. NURULLAH AYDIN…DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKEN

EKİCİ’DEN, BAŞHEKİM ÇELİK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

EKİCİ’DEN, BAŞHEKİM ÇELİK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

HACILAR’DA NEVRUZ COŞKUSU

HACILAR’DA NEVRUZ COŞKUSU

ŞEKER PANDOĞA ÇİFTLİĞİNE İTHAL GEBE DÜVELERİN İKİNCİ ETABI GELDİ
ŞEKER PANDOĞA ÇİFTLİĞİNE İTHAL  GEBE DÜVELERİN İKİNCİ ETABI  GELDİ

Kayseri Şeker, Pandoğa İncesu Gebe Düve ve Süt Üretim tesislerindeki sürü varlığını iki bin’e ulaştırdı. Kayseri Şeker 2017 yılında ilk etapta Şubat ayında Avrupa Kırmızısı sığırlardan Estonya ve Letonya’dan 120 baş boğa altı damızlık düve ithal etmişti. İkinci etapta ise Ağustos ayında Danimarka’dan 70 adet Avrupa Kırmızısı gebe düve ithali gerçekleştirmek suretiyle, süt inekçiliğinde yoğunlukla […]

Kayseri Şeker, Pandoğa İncesu Gebe Düve ve Süt Üretim tesislerindeki sürü varlığını iki bin’e ulaştırdı.
Kayseri Şeker 2017 yılında ilk etapta Şubat ayında Avrupa Kırmızısı sığırlardan Estonya ve Letonya’dan 120 baş boğa altı damızlık düve ithal etmişti. İkinci etapta ise Ağustos ayında Danimarka’dan 70 adet Avrupa Kırmızısı gebe düve ithali gerçekleştirmek suretiyle, süt inekçiliğinde yoğunlukla tercih edilen ve soğuk iklime dayanıklı Avrupa Kırmızısı gebe düveleri sürü varlığına dahil etmiş oldu.
Avrupa Kırmızısı damızlık düveler; Yüksek doğurganlık, uzun damızlık ömrü, mastitis’e karşı dirençli ve düşük somatik hücre sayısı, Hastalıklara karşı dirençli, yüksek oranlı süt yağı,yüksek gebelik oranı,yüksek adaptasyon kabiliyeti ve soğuğa karşı dayanıklılık,düzgün ve sorunsuz ayak-bacak özelliği ve doğuştan boynuzsuzluk,mükemmel meme yapısı ve meme bağlantısı,uysal mizaç ve kolay sağım özelliği, düşük buzağı ölüm oranı ve yem’den yüksek yararlanma oranına sahip bir ırk olarak tanınmaktadır. (Kurum Haber)
.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz