ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

ERÜ İLAHIYAT FAKÜLTESINDE MEZUNIYET SEVINCI

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

7 PARTİ TEMSİLCİSİ BİRLEŞTİ, PARTİ STANTLARINI GEZDİ

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLERİN DİNAMİKLERİNDEN

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

MELİKGAZİ’DEN 3 AYRI SEMTTE 3 ADET TAKSİ DURAĞI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

YAHYALI’DA YAZ SPOR OKULLARI TÖRENLE AÇILDI

SEVGİNİN ÇEŞİTLERİ….!
  • FARUKERGAN
    • FARUK ERGAN
    • faruker@kayserihakimiyet2000.com
    • 16 Şubat 2018 - 11:30:38

Dünyada sevilmek istemeyen insan yoktur.
Sevgi nedir, nerde bulunur, kimi hangi ölçüler çerçevesinde severiz?
“EĞER” Çok çalışırsan, güzel bir Üniversite kazanırsan, baban, annen seni sever. Eğer başarılı kişi olursan, çok para kazanırsan seni severim. Eğer benim isteklerimi karşılarsan, benim için iyi bir eş olursan seni severim. Eğer, örneğini uzatabiliriz, birçok örnek verilebilir, bir şarta bağlı ve karşılık bekleyen sevgi. Sevenini, istediği bir şeyin karşılanmasına bağlı bir sevgi türüdür. Evliliklerin, bir çoğu” eğer” türü sevgi üzerine kurulduğu için çabuk yıkılıyor, gençler birbirinin o anki gerçek hallerine değil, hayallerindeki romantik görünüşüne aşık oluyor ve beklentilere giriyorlar. Yıllar ilerledikçe, düşler gerçekleşmiyor ve başlardaki sevgiler nefrete dönüşebiliyor. En saf olması gereken anne, baba sevgisi de, şarta dönüşebiliyor. Bir genç babasını mutlu edebilmek, iyi bir üniversite kazanabilmek için çok çalışıyor, okul dışında kurslara gidiyor ve başarılı olamıyor, başarılı olamadığı için hayata küsüyor, çevresindeki insanlara karşı sevgisi azalıyor ve hatta nefret başlıyor.
“ÇÜNKÜ” Seni seviyorum, çünkü çok güzelsin veya çok yakışıklısın. Seni seviyorum, çok ünlüsün, çok zenginsin veya çok karizmatiksin. Seni çok seviyorum, her
istediğimi yapıyorsun, beni en güzel yerlere götürüyorsun veya bana çok güzel araba aldın.” Çünkü” ile sevmekte geçici ve menfaati daha ön plana çıkarıyor. Zenginlik, güzellik, istenileni yapmak ve güzel araba alma imkanı kalmayabilir, hiç kimsenin gelecek karşısında emin olma şansı yoktur. Çünkü diye başlanılan sevgi sözcüğü de tam oturmuyor.
“RAĞMEN” Bir koşula bağlı olmadığı ve karşılığında bir şey beklenmediği için, diğer iki sevgi örneğinden farklı bir sevgidir. Bunca olumsuzluklara” rağmen” sen harikasın ve seni seviyorum. Dünyanın en çirkin ve bir ayağı topal insanını sevmek, bunlara rağmen seni çok seviyorum diye özümseyebilmektir. En karizmatik ve en iyi eğitimi almış, çok yakışıklı bir genç, seni taparcasına seviyorum, çingene olmana” rağmen” diyebiliyorsa, gerecek sevgi budur, diğer iki şıktan daha büyük diye düşünüyorum. Şu anda en sevdiğiniz kişinin, sizi sadece kendi çıkarı için sevdiğini düşünün. Dünya birden bire başınıza çökmez mi? Yaşam size anlamsız gelmez mi? Günün birinde gerçek, derin ve doyurucu bir sevgi bulacağınızdan umudunuz kesilirse, kalan hayatınızı nasıl yaşardınız? İçinize çöken karamsarlığa rağmen sevgiyle yaşamanızı dilerim.
“Sevginiz, karşılığında sevgi yaratmıyorsa güçsüzdür” Karl MARX.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz