ERÜ’DE “EVLİLİK OKULU SEMİNERLERİ” DEVAM EDİYOR

ERÜ’DE “EVLİLİK OKULU SEMİNERLERİ” DEVAM EDİYOR

11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’ÜN ACI GÜNÜ

11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’ÜN ACI GÜNÜ

KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI’NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU

KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI’NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU

HAKEMLERE ÇİRKİN SALDIRILARA AĞIR CEZALAR

HAKEMLERE ÇİRKİN SALDIRILARA AĞIR CEZALAR

TKB’DEN KOCASİNAN BELEDİYESİ’NE BAŞARI ÖDÜLÜ

TKB’DEN KOCASİNAN BELEDİYESİ’NE BAŞARI ÖDÜLÜ

ŞEYHMUZ ÇİÇEK ŞİİR DÜNYASI GECESİNDE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

“Her Şiir Sıkıştırılmış Bir Hikâyedir” sözlerinin yazarı Şeyhmus Çiçek için Yoğun Burç Kültür evinde gece düzenlendi. Şairin anma gecesinde Yoğun Burç Kültür Evi edebiyatçılarla dolup taştı.                                                             

Şiirlerin yanında Avanos Asmalı konak Müzik gurubu THM sanatçısı Sema Savaş, Mustafa Savaş ve konservatuar öğrencisi Samet Mutgan gecede söyledikleri türkülerle gönülleri mest ettiler. Şeyhmus Çiçek, gecede yazar Nurkal Kumsuz “Yusuf Misali” kendi şiirini anlatırken gözleri doldu ilk baktığı salonda oturan çocukları ailesi oldu.

                                                                                                         

Şairin 2002 yılında “Yasak” 2009 yılında “Ağlamanın Ardında” adlı şiir kitapları bulunuyor. Çıngı dergisinin her sayısında ve bazı dergi ve antolojilerde şiirleri yayınlandı.

Şairin Berceste dergisi  “Münacat” konulu şiir yarışmasında üçüncülük ödülü bulunurken İLESAM- TYB üyesidir.

Şehrimizin tanımış şairlerinden (Kaysader ) Kayseri şairler ve yazarlar derneği Çıngı dergisinin kurucusu olan Şair Şeyhmus Çiçek gecesinde Yazan Abdullah Ayata, Nurkal Kumsuz, M. Ferit Yıldız şiirlerinden ve yazıları hakkında konuşma yaptılar.                                                                       

GECEYE AİLE YAKINLARI VE KALABALIK DAVETLİ KATILDI

Kendi gecesinin Yoğunburçta yapıldığına sevinen ve geceye gelen aile yakınları ve kalabalık davetli misafirlere teşekkür eden Şeyhmus Çiçek,” Bu gibi gecelerde sahneye çıkanlara ne kadar çok konuşuyor derdim şimdide benim başıma geldi ben konuşmamı kısa tutacağım. 15 senedir Kayseri’deyim, bir şair bir yazar olarak yapılan her türlü kültür sanat faaliyetlerine katıldım. Davetime icabet ederek benim geceme katılan siz değerli edebiyatçı kardeşlerime teşekkür ediyorum. İnsanların yaşarken anılması saygı gösterilmesi onur vericidir. Sözü fazla uzatmadan hepinize saygılar sunuyorum bu günü bize gösteren Allaha şükür ediyorum.”dedi.                                                                              

Şair Şeyhmus Çiçek, kısa konuşmasının ardından                          “Yusuf Misali” şiirin okudu.                                                      Şeyhmus Çiçek sanat hayatını anlatmak için sahneye gelen yazar Abdullah ayat,” Şehmuz çiçek’in “Gözlerinin cemresi düşmüştü gönül toprağıma”  mısrasını bir romanımda kullandım. Bu şiir 350 sayfalık aşk romanın özeti idi şiir yazmak bir Allah vergisidir. “dedi.

Yazar Nurkal Kumsuzda şair Şeyhmus Çiçek’in şiirlerinde geçen zaman mekân hece özne kafiye ve Yunus- Karacoğlan -Seyrani -Karakoç yansıması görüldüğünü söyledi. Şair Mustafa Ferit Yıldız ise, Ardahan Üniversitesi Siyasi Bilimler öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Necip Yıldız’ın gönderdiği ” Şeyhmus Çiçek şiirlerini anlamak” yazısını okudu.

Şair Hacır Kısır ve Fatma Nur Altuntaşın sunduğu gecede, M. Ali Gül, Duran Tamer, Deniz Şimşek, Malik Şahin, Köksal Akçalı, Mustafa Kömür şairin şiirlerinden örnekler verirken ayrıca Duran Tamer ve Köksal Akçalı, Şeyhmus Çiçek adına yazdıkları şiirleri okudular. Yeniden sahneye davet edilen şair Şeymus Çiçek “Züleyha “isimli şiirini okudu.                 

 Program bitiminde günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.                                                                                            

Mehmet Çayırdağ, Emir Kalkan, Adnan Büyükbaş, İsmail Adil Şahin, TYB şube başkanı Vedat Sağlam, Kaysader başkanı Ferhat Arslan, Dr. Ali Nihat Erdoğan, Bekir Oğuzbaşaran, Ozan Erbabi, Mustafa Alkan,Hayri Toprak, Ahmet Karaca, Eflatun Aksoy, Abdulrezzak Çicek,Bekir Türkmen,Mehmet Kaşlı, Hamdi Karahançer, Sami Doğan, Ali Rıza Navruz, Ömer Tural,Haşim Çiçek ve çok sayıda sanat severler katıldı.

 

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • “Her Şiir Sıkıştırılmış Bir Hikâyedir” sözlerinin yazarı Şeyhmus Çiçek için Yoğun Burç Kültür evinde gece düzenlendi. Şairin anma gecesinde Yoğun Burç Kültür Evi edebiyatçılarla dolup taştı.                                                           […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz