Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

SP’DEN AYDIN KALKAN’A ZİYARET

Bu haber 30 Kasım 2018 - 11:37 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.
SP’DEN AYDIN KALKAN’A ZİYARET

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şubesi’nde yapılan 6. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkanlığa seçilen Aydın Kalkan’a İl Yönetimi olarak hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyarette yeni mezun öğretmenler ve taşra ilçelerde görev yapan öğretmenler konuşuldu.

Öğretmenliğe ve yeni mezun öğretmenlere değinen Arıkan: “Bir çocuğun hayatında öğretmeninin yeri her zaman çok özel bir yer tutar. Bazı davranış biçimlerini ve hayata dair daha önce tanışmadığı sayısız bilgiyi ondan öğrenir. Öğretmen için de aynı derecede heyecanlı olan bu dönem aslında daimi bir öğrenme sürecinin de başlangıcı. Yeni mezun öğretmenler kendilerini geliştirdikçe, deneyim edindikçe ve öğrencileriyle kaliteli bir iletişim kurdukça süreç her iki taraf için tarifsiz derecede keyifli hale geliyor.”

“Başkanımıza Nazik ev sahipliği, samimi ve hoş sohbeti için teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dileriz.” Şeklinde konuştu.

Kalkan, taşra ilçelerdeki eğitime değinerek: “Taşra ilçelerde sıkıntıların temelinde Milli Eğitim Bakanlığının uyguladığı standart ücret uygulamasının olduğunu düşünüyoruz, bakanlık, şehrin en merkezi noktasındaki çalışanla en zor şartlarda ulaşımı olmayan, barınma imkânları çok zor olan ve okulların fiziki imkanlarının yetersiz olduğu yerlerde çalışan eğitimcilere aynı ücreti vermemelidir. Şartların zorluğuna göre eğitimcilere ilave özel hizmet tazminatı ödenmesi gerekiyor. Bu sayede eğitimin kalitesi ve verimi artacaktır.” Şeklinde konuştu.

Kalkan, Saadet Partisinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.(Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA