MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

SPOR ADAMI OLMAK AYRICALIKTIR
  • HALİLSEVERCAN
    • HALİL SEVERCAN
    • halilsev@kayserihakimiyet2000.com
    • 29 Haziran 2017 - 16:13:18

Yaşamak güzel şey, insan dünyaya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşayarak çıkarır, bunun için sanat öğrenir, mektepleri bitirir, bürokrat, sanatkar, esnaf, çiftçi, tüccar hatta fabrikatör olur. Bu mesleklerin hepsi de saygı duyulan, insanı onurlandıran kazanımlardır. Bu mesleklerin tamamının doğasında insanın geçimini temin etmek, yaşamını en iyi şekilde sürdürebilmek çoluğunu, çocuğunu en iyi şekilde yetiştirip onları istikbale hazırlamak için para kazanmak gayesi vardır.
Bunun böyle olması da gayet normaldir geçinmenin ötesinde de topluma yararlı olmak , hayır işleri yapmak, istihdam yaratmak vatanın kalkınmasında pay sahibi olmak her vatanseverin ideali ve en büyük hedefidir. Her türlü takdire ve saygıya layıktırlar. Toplumda bilhassa kendi alanlarında büyük itibar sahipleridirler.
Bir de bu uğraşlarına spor yapmayı, yaptırmayı ve spora katkı sağlamayı eklemişlerse bu insanların toplumda yerleri bambaşkadır. Çünkü spor adamı olmak ayrıcalıktır.
Spor dünyasında para kazanmaktan ziyade dost kazanmak, sağlıklı olmak, mensup olduğu toplumun temsilciliğini yapmak, adını, ününü şehrinde, ülkesinde hatta dünya da ön plana çıkarmak gibi yüksek gaye ve hedefler vardır.
Sporcu yetiştirmek bir genç evladımızın sağlıklı, sağlıklı olduğu kadarda ahlaklı ve vatan sevgisiyle dolu yetiştirilmesi , bu gençlerin spor alanlarında birbirleriyle yarışmaları, yarışırken dost olmaları kötü alışkanlıklara kapılmamaları bunları yetiştiren antrenöre, yöneticilere, müsabakalarını idare eden hakemlere, onları vitrine taşıyan basın mensuplarına velhasılı kelam her safhada sporla iç içe olan her insana mutluluk verir, onur verir spor adamı olma payesi verir.
Sporla kazanılan sağlık gibi, dostluklarda çok sağlam olur, nedenine gelince bu dostlukların temelinde, ya da kıyısın da , köşesinde menfaat olayı yerine sevgi ve saygı vardır işte bu nedenle spor adamı olmak tek kelimeyle ayrıcalıktır.
Bu konuda bir özdeyişim var bu özdeyişi spor kulüplerimizin levha halinde kulüplerine asmalarını tavsiye ederim.
SPOR ADAMI OLABİLMEK İÇİN EMEK İSTER, DAHASI PIRIL, PIRIL BİR YÜREK İSTER.
NE MUTLU SPOR ADAMI OLABİLENLERE
Spor dünyasının bir mensubu olmanın sıcacık mutluluğunu yüreğimde hissediyor spor yapanları ve yaptıranları saygı ile selamlıyorum.
Haftaya buluşmak umuduyla hoşça kalın.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz