AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

SPOR ADAMI OLMAK AYRICALIKTIR
  • HALİLSEVERCAN
    • HALİL SEVERCAN
    • halilsev@kayserihakimiyet2000.com
    • 29 Haziran 2017 - 16:13:18

Yaşamak güzel şey, insan dünyaya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşayarak çıkarır, bunun için sanat öğrenir, mektepleri bitirir, bürokrat, sanatkar, esnaf, çiftçi, tüccar hatta fabrikatör olur. Bu mesleklerin hepsi de saygı duyulan, insanı onurlandıran kazanımlardır. Bu mesleklerin tamamının doğasında insanın geçimini temin etmek, yaşamını en iyi şekilde sürdürebilmek çoluğunu, çocuğunu en iyi şekilde yetiştirip onları istikbale hazırlamak için para kazanmak gayesi vardır.
Bunun böyle olması da gayet normaldir geçinmenin ötesinde de topluma yararlı olmak , hayır işleri yapmak, istihdam yaratmak vatanın kalkınmasında pay sahibi olmak her vatanseverin ideali ve en büyük hedefidir. Her türlü takdire ve saygıya layıktırlar. Toplumda bilhassa kendi alanlarında büyük itibar sahipleridirler.
Bir de bu uğraşlarına spor yapmayı, yaptırmayı ve spora katkı sağlamayı eklemişlerse bu insanların toplumda yerleri bambaşkadır. Çünkü spor adamı olmak ayrıcalıktır.
Spor dünyasında para kazanmaktan ziyade dost kazanmak, sağlıklı olmak, mensup olduğu toplumun temsilciliğini yapmak, adını, ününü şehrinde, ülkesinde hatta dünya da ön plana çıkarmak gibi yüksek gaye ve hedefler vardır.
Sporcu yetiştirmek bir genç evladımızın sağlıklı, sağlıklı olduğu kadarda ahlaklı ve vatan sevgisiyle dolu yetiştirilmesi , bu gençlerin spor alanlarında birbirleriyle yarışmaları, yarışırken dost olmaları kötü alışkanlıklara kapılmamaları bunları yetiştiren antrenöre, yöneticilere, müsabakalarını idare eden hakemlere, onları vitrine taşıyan basın mensuplarına velhasılı kelam her safhada sporla iç içe olan her insana mutluluk verir, onur verir spor adamı olma payesi verir.
Sporla kazanılan sağlık gibi, dostluklarda çok sağlam olur, nedenine gelince bu dostlukların temelinde, ya da kıyısın da , köşesinde menfaat olayı yerine sevgi ve saygı vardır işte bu nedenle spor adamı olmak tek kelimeyle ayrıcalıktır.
Bu konuda bir özdeyişim var bu özdeyişi spor kulüplerimizin levha halinde kulüplerine asmalarını tavsiye ederim.
SPOR ADAMI OLABİLMEK İÇİN EMEK İSTER, DAHASI PIRIL, PIRIL BİR YÜREK İSTER.
NE MUTLU SPOR ADAMI OLABİLENLERE
Spor dünyasının bir mensubu olmanın sıcacık mutluluğunu yüreğimde hissediyor spor yapanları ve yaptıranları saygı ile selamlıyorum.
Haftaya buluşmak umuduyla hoşça kalın.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz