KAYSERİ’DE AKP 6, MHP 2, CHP VE İYİ PARTİ 1’E VEKİL ÇIKARTIYOR

KAYSERİ’DE AKP 6, MHP 2, CHP VE İYİ PARTİ 1’E VEKİL ÇIKARTIYOR

KAYSERİ’DE SANDIKLARIN YÜZDE 50’YE YAKINI AÇILDI

KAYSERİ’DE SANDIKLARIN YÜZDE 50’YE YAKINI AÇILDI

SANDIĞA GİDEMEYEN HASTALARI SANDIĞA GÖTÜRDÜLER

SANDIĞA GİDEMEYEN HASTALARI SANDIĞA GÖTÜRDÜLER

YSK YASAĞI KALDIRDI… İŞTE İLK SEÇİM SONUÇLARI…

YSK YASAĞI KALDIRDI… İŞTE İLK SEÇİM SONUÇLARI…

ÖNCE SANDIĞA SONRA DÜĞÜNE GİTTİLER

ÖNCE SANDIĞA SONRA DÜĞÜNE GİTTİLER

STOP! TABİATLA DOST OLALIM
  • MUSTAFAGÖÇER
    • MUSTAFA GÖÇER
    • MUSTAFAGOCER@kayserihakimiyet2000.com
    • 6 Ağustos 2017 - 16:04:57

SİS EKO TREKKİNG
Mustafa GÖÇER
Bilim adamları, dünyanın ısısının gelecek yüzyılda aşırı bir şekilde artacağını kaydederek 2100 yılında gezegenimizin ortalama ısısının 1,7 santigrat dereceden 4,9 santigrat dereceye kadar yükseleceğini söylüyorlar.
Dünya ısısı bir derece artarsa dengesizlikler başlayacak.
Dünya Isısı 2 derece artarsa akarsular ve küçük ırmaklar kuruyacak ve su baskınları yaşanacak.
Dünya ısısı 3 derece artarsa büyük nehirler kuruyacak amazonlar yok olacak, bitkiler atmosfere oksijen salmayacak (oksijeni kendileri için kullanacak) ve sadece karbondioksit salacak.
Dünya ısısı 6 derece artarsa bütün dünya çöl olacak.

Dünyamızda her yıl 200 milyar ton plastik üretilmekte ve bu üretimin %10 kadarı okyanuslara atılmaktadır. Bugün okyanuslarımızda beş adet çöp adası vardır ve Kuzey Pasifik Çöp Adası Türkiye büyüklüğündedir (BAZI ÜLKELERDE NAYLON POŞET KULLANIMI YASAKLANMIŞTIR).

Çölleşmede aşırı ekim, aşırı otlama, ormanların tahribatı ve uygun olmayan sulama uygulamaları insanların sebep olduğu çölleşme faktörlerinin bir kaçıdır.
En önemli faktörlerse atmosfere salınmakta olan sera gazları ve bu gazları absorb etmekte olan ormanların tahribatıdır.
DÜNYA GENELİNDE:
Sera gazı salınımını azaltmaz ve ormanları artıracağımız yerde tahrip etmeye devam edersek yukarıda da belirttiğim gibi ormanlar artık bize oksijen vermeyecekler.
Hal böyle olunca olduğumuz her yerde fidan dikerek, var olan fidanları koruyarak ve çevre ayak izlerimize dikkat ederek yaşamalıyız.

Isı yalıtımı, katı, sıvı, gaz filtre tesisleri, orman varlıklarını artırma, kirlilik ve küresel ısınmaya katkı oranları ile ülkemiz dünya sıralamasında en iyi ülkeler arasında yer almaktadır.
Ancak ve dünya genelinde:
Enerji savurganlığı hat safhadadır.
Ormanlar azalmaktadır.
Dünyamız büyük bir hızla kirlenmektedir.
Eğitime, yalıtıma, katı, sıvı ve gaz filtre sistemlerine, atıkların ayrıştırılması ve değerlendirilmesine gerekli hassasiyet gösterilmemektedir.
Şehirler EKO KENT anlayışına göre inşa edilmemekte (GENEL OLARAK) ve çok fazla enerji ve toprak sarfiyatı yapılmaktadır.

Bu savurganlık, umursamazlık ve lüks tüketim bizden sonra gelecek olan nesillerin yaşam haklarını yok etmektir.

Dünya genelinde tüm okullarda tabiat dersleri; Gençlik ve Spor kurumlarında tabiat kulüpleri, Dünya spor federasyonlarında, köylerde muhtarlıklarda tabiat faaliyetleri daha yoğun bir şekilde başlamalı,“YEŞİL YÜKSELİŞ” Projesi desteklenmeli ve Dünya genelinde yeni nesil insanların tamamı aynı zamanda bir tabiat korumacı olarak yetişmelidir.
LÜTFEN.TABİAT BİZE REFLEKS GÖSTERMEDEN. SAVURGANLIĞA VE ÇEVRE KİRLİLİĞİNE “STOP” EĞİTİME, ENERJİ TASARRUFUNA VE YENİLENEBİLİR ENERJİLERE “EVET” DİYELİM.
TABİATLA DOST OLALIM.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz