Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

TAHİR NURSAÇAN’DAN VERGİ İNDİRİMİ PAKETİ DEĞERLENDİRMESİ

Bu haber 01 Kasım 2018 - 11:17 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.
TAHİR NURSAÇAN’DAN VERGİ İNDİRİMİ PAKETİ DEĞERLENDİRMESİ

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ın Vergi İndirimi Paketi Değerlendirmesinde şu ifadeler yer aldı:

İş dünyası olarak, ülkemizin hassas dönemlerden geçtiği bugünlerde, her zamankinden daha çok yatırım, üretim, istihdam ve ihracat gibi konularda çaba ve gayret gösterilmesi gerektiğinin farkındayız.

Hükümetimizin tam zamanında yapmış oluğu bir hamle ile Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak tarafından açıklanan ve altı başlıkta yer alan KDV ve ÖTV indirimleri ekonomimizde muhakkak bir rahatlama sağlayacaktır.

Yılsonuna kadar geçerli olacak olan; başta mobilyada uygulanan KDV yüzde 18’den 8’e, Konut satışında KDV oranlarında yüzde 18’den 8’e, Tapu harçlarının yüzde 4’den 3’e, Beyaz eşyada ÖTV’nin sıfırlanması ve diğer başlıklarda uygulanan indirim ve sıfırlama uygulamaları kur ve faiz oranları yüzünden durgun bir dönem yaşayan ülke ekonomisine canlılık kazandıracaktır.

Bütün bunların yanında, beklentimiz, piyasanın canlı tutulması açısından, bankaların reel ekonomiye hareket kazandıracak uygulamaları devreye alması, faizlerde düşme eğilimine girilmesi ve nakit akışının hızlanmasına dair atılacak olan adımların, belirli dönemler yerine sürekli hale getirilmesi iş dünyasına moral ve motivasyon kazandıracaktır.

Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için çaba ve gayret gösteren iş dünyası olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ekonomimize değer katmak için elimizden gelen tam desteği vereceğimizi tüm kamuoyuna özellikle belirtmek isterim.

Reel sektörün sesine kulak veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’a Kayseri OSB üyeleri adına teşekkür ediyorum. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA