BÜYÜKŞEHİR SPORDA FARK YARATIYOR

BÜYÜKŞEHİR SPORDA FARK YARATIYOR

MELİKGAZİ’DE SULAMA SUYU KANALLARI İLE BEREKET VAR…

MELİKGAZİ’DE SULAMA SUYU KANALLARI İLE BEREKET VAR…

TANER YILDIZ KAYSERİ TİCARET BORSASI’NDA

TANER YILDIZ KAYSERİ TİCARET BORSASI’NDA

BAŞKAN ÇELİK HAL ESNAFI İLE

BAŞKAN ÇELİK HAL ESNAFI İLE

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN BİR NAMAZLIK SALTANAT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN BİR NAMAZLIK SALTANAT

TANER YILDIZ: KÜRT DEVLETİNİN KURULMASINA MÜSAMAHA GÖSTERİLEMEZ
TANER YILDIZ: KÜRT DEVLETİNİN KURULMASINA MÜSAMAHA GÖSTERİLEMEZ

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ”Referandum ile birlikte kurulma ihtimali olan bölgesel bir Kürt devleti aynı zamanda Türkiye için de bir tehdittir. Hiçbir açıdan müsamaha gösterilemez” dedi. Kayseri’de düzenlenen bayramlaşma töreni öncesinde soruları cevaplayan AK Parti Kayseri Milletvekili ve eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ”Malum Bağdat’ta gerek bizim dönemimizde […]

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ”Referandum ile birlikte kurulma ihtimali olan bölgesel bir Kürt devleti aynı zamanda Türkiye için de bir tehdittir. Hiçbir açıdan müsamaha gösterilemez” dedi.
Kayseri’de düzenlenen bayramlaşma töreni öncesinde soruları cevaplayan AK Parti Kayseri Milletvekili ve eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ”Malum Bağdat’ta gerek bizim dönemimizde gerek şimdiki bakanımızın döneminde şuanda devam ettirdiği Bağdat’ta yapılan anlaşmalar ve Erbil ile yapılan sözleşmeler var. Hiçbir şekilde orada Kürdistan’ın kurulmasına Kürt devletinin kurulmasına tırnak içinde söylüyorum hiçbir açıdan müsamaha gösterilemez. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bu konuda net ifadeleri ve tavırları oldu. Biliyorsunuz hem Irak’ın birlik ve beraberliği, toprak bütünlüğü, sınırlarını koruması hem de Türkiye’ye bir tehdittir. Referandum ile birlikte kurulma ihtimali olan bölgesel bir Kürt devleti Aynı zamanda Türkiye için de bir tehdittir” dedi.
Yıldız, ”O yüzden sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve bakan arkadaşlarımızla koyduğu ifade ile beraber yapılan anlaşmalar ile hem Erbil’in hem Bağdat’ın hem de Ankara’nın Türkiye’nin menfaatleri ile bütünleşen sözleşmelerdir. Gerek petrol gerekse doğalgaz ile yapılacak olan bütün bu işlemler orada bir artı değer oluşturacaktır. Her zaman söyledik Sayın Cumhurbaşkanımız ve şuanda Enerji Bakanımızın tabiri ile ‘Yok olan paylaşılmaz, var olan paylaşılır.’ Toprak altında olduğu müddetçe bir savaş gerekçesi, toprak üstünde olduğu sürece de barış gerekçesi olarak her zaman petrol ve doğalgaz anılmıştır. Ne yazık ki bütün Dünyada bu böyledir. Ama Türkiye yalnıza bir menfaat doğrultusunda orada sözleşmeleri bulunmamaktadır. O yüzden siyasi konuyla, enerjik konuların ben ayrıştırılacağına inanıyorum” diye konuştu. (İHA)

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz