TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

TEHİRE BİR NOKTA KOYDUM
  • MEVLÜT MÜRSELUZUN
    • MEVLÜT MÜRSEL UZUN
    • hakimiyet@kayserihakimiyet200.com
    • 5 Eylül 2017 - 11:00:47

Gözümdeki rahatsızlık nedeniyle bir yıldır ayrı kaldığım Hakimiyet Gazetesi’nden ayrılığa bir nokta koyarak “SÖZÜN DOĞRUSU” köşeme  geri dönüp yazmaya başladım.  

  Ayrı kaldığım bu bir yıllık süre içinde neler olmadı ki, neler yaşanmadı ki. En başta Türkiye Cumhuriyetimiz geçen yılın 15 Temmuz’unda FETÖ terör örgütüne üye asker ve polis kılığındaki teröristler tarafından saldırıya uğradı. O gece Büyük Türk Milleti’nin kahraman evlatları her türlü saldırıya göğüs gererek şehit olma pahasına ihaneti önlemeyi başardılar. Böylece ülkemiz tarihinde ilk defa askerler tarafından tank tüfek, uçak kullanılarak yapılmak istenen darbe teşebbüsü bizzat milletimizin kahramanlığıyla engellenmiş oldu

  15 Temmuz darbe girişiminden sonra meydana gelen olaylara da kısaca değinmek isterim. 17 Temmuz’da şehir meydanlarında halkımız bir ay boyunca geceleri demokrasi nöbeti tutular.  21 Temmuz’da OHAL ilan edildi, 7 Ağustos’ta Yenikapı meydanında milyonlar Demokrasi ve Şehitler Mitinginde buluştu.

   Terör olaylarından da bahsetmek gerekirse özellikle Güneydoğu’da PKK terör örgütü tarafından çeşitli zamanlarda yapıla saldırılarda güvenlik güçlerimizden şehit olanlar oldu. Bunun karşılığında güvenlik güçlerimiz misliyle karşılık vererek bu vatan hainlerini cehenneme postaladı. 19 Aralık’ta Rusya’nın Büyükelçisi Andrey Karlov bir çevik kuvvet polisi tarafından öldürüldü.  2016 yılı içinde terör örgütlerince yapılan canlı bomba saldırılarında Atatürk Havalimanında 3 canlı bomba saldırısında 44 kişinin ölmesi; yine çeşitli zamanlarda canlı bomba saldırısında Gaziantep’te 57 kişi, İstanbul Beşiktaş’ta 44 kişi hayatını kaybetmiş olması milletimize üzüntü yaşattı.  Özellikle Kayserimizi en çok üzen olay olarak kayda geçen 17 Aralık’ta çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse yapılan saldırıda 14 askerimiz şehit oldu.

   2016 Yılının önemli hizmetlerinden de bahsedecek olursak 1 Temmuz’da  Osman Gazi Köprüsünün, 26 Ağustos’ta da Yavuz Sultan Selim Köprüsünün iktidar tarafından hizmete açılması önemli projelerden birkaçıydı.  

   Sınırlarımızın hemen yakınında ABD’nin bizzat kurduğu DEAŞ terör örgütüne karşı sözüm ona mücadele bahanesiyle PKK, YPG ve PYD terör örgütleriyle dostluk ve ittifak kurmuş olması ülkemizi son derece rahatsız etmiştir.

  Suriye’de meydana gelen iç savaştan sonra sınırlarımızın hemen yakınına karargah kuran ABD’nin askeri güçleri Türkiye’yi hedef alacak şekilde PKK ve YPG terör örgütlerine silah, teçhizat ve mühimmat sevkiyatında bulunması sabrımızı taşırmıştır.  ABD Savunma Bakanı Mattis ülkemiz yetkililerine bu terör örgütlerine sadece 60 TIR silah ve mühimmat gönderdik demesine karşılık Milli Savunma Bakanımız Canikli eldeki fotoğraf ve İstihbarat raporlarına dayanarak 1285 TIR olduğunu söyleyerek yanlarını yüzlerine vurmuş oldu.         

15 yıldır Hakimiyet’te yazı yazan biri olarak kendi arşivime şöyle bir baktığımda bugüne kadar 1500’ün üzerinde köşe yazısı ile 8 araştırma ve gezi yazısı yazmışım. Sağlığımda bir sorun çıkmadığı takdirde okuyucularımla haftada 2 gün Çarşamba ve Cuma günleri buluşacağımı umut ediyorum.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz