Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

TOMARZA DA COŞKULU CUMHURİYET BAYRAMI

Bu haber 30 Ekim 2018 - 12:27 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.
TOMARZA DA COŞKULU CUMHURİYET BAYRAMI

95.Yıl Dönümünü kutladığımız 29 Ekim CumhuriyetBayramı törenleri tüm yurt genelinde olduğu gibi Tomarza İlçesinde de coşku ile kutlandı.

Törene, İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, İlçe Cumhuriyet Handan Değirmentepe, İlçe Belediye Başkanı Fahrettin Işık, İlçe Garnizon Komutanı Hacı Mustafa Göktepe, İlçe Emniyet Amir Vekili İsmail Özdal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt başta olmak üzere siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda Tomarza Halkı katılım yaptı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Pazar Günü Tomarza Hükümet Konağı önünde çelenk sunma töreni ile başladı.

Tomarza İlçesin Cumhuriyet Bayramı Programı Saat 10:00’da Tomarza ilçe Stadında tüm halka açık bir şekilde kutlandı.

Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ve Cumhuriyet Savcısı Hadan Değirmentepe öğrencilerin ve Tomarzalıların bayramını kutladı.

Programın açılış Konuşmasını ise İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu tarafından yapıldı. Cumhuriyet konulu şiir, şarkılar ve kompozisyonlar ise öğrenciler tarafından okundu.

Tomarza Yatılı Bölge Orta Okulunun minik öğrencilerden oluşan bir mehteran takımı kuruldu.

Sosyal ve kültürel mirası canlandırmada, tarihimizi yaşatmak ve fırsat verildiğinde öğrencilerin yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını ispatlamak için kurulan mehteran takımı programın can damarı oldu.

Mehteran takımını başından sonuna kadar pür dikkat izleyen Tomarzalılar adeta büyülendi. Mehteran takımı gösterisi bittiğinde ise katılımcılar tarafından ayakta alkışladı.

Programda Dadaloğlu Derneği tarafından yöresel kıyafetlerini giyen folklor ekibi gösterisi ise seyirciler tarafından beğeni ile izlendi.

Programın sonlarına doğru Tomarza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bandosu eşliğinde okulların geçiş töreni yapıldı.

İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu programın sonunda programın hazırlanmasında emekleri geçen herkse teşekkür etti. MURAT GÜRBÜZLER/TOMARZA

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA