BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

TOMARZA DA COŞKULU İLKÖĞRETİM HAFTASI
TOMARZA DA COŞKULU İLKÖĞRETİM HAFTASI

Tomarza’da 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın açılışı ve İlköğretim Haftası nedeniyle bir tören düzenlendi. Yavuz Selim İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan kutlama programı Tomarza Yavuz Selim Okulu bahçesinde gerçekleştirildi. Programa, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, Tomarza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt, Tomarza MYO Genel Sekreteri Kenan Karagöz, okul müdürleri, bazı daire amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Program, Saygı duruşu […]

Tomarza’da 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın açılışı ve İlköğretim Haftası nedeniyle bir tören düzenlendi.

Yavuz Selim İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan kutlama programı Tomarza Yavuz Selim Okulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Programa, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, Tomarza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt, Tomarza MYO Genel Sekreteri Kenan Karagöz, okul müdürleri, bazı daire amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, Yavuzselim İlköğretim Okulu Müdürü Levent Ünal İlköğretim Haftası programının açılış konuşmasını yaptı. Ünal, “Yeni bir eğitim öğretim yılında değerli öğretmenlere ve ülkenin geleceği çocuklarımıza başarılar diledi. Atatürk’ün dediği gibi; “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak” diyen Ünal, “Hedefimiz bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi olan bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır” diyerek, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Daha sonra mikrofonu alan Tomarza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt ise ilçeye ne zaman milli eğitim müdürü olduğu ve bu güne kadar hangi okullarda görev aldığı konusunda bir takım bilgiler verdikten sonra şu açıklamalarda bulundu; Bildiğiniz gibi ülkemizde eğitim süresi on iki yıldır ve zorunludur. Okullarımızın açıldığı ilk haftayı, İlköğretim Haftası olarak kutluyoruz. Şu anda hepimiz, yeni bir öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Okul bizim ikinci evimizdir. Beraber yaşamayı, sevgiyi, dostluğu ve arkadaşlığı burada öğreniyoruz. Öğrendiğimiz bilgiler yanında, oynadığımız oyunlar ve söylediğimiz şarkılarla hoşça vakit geçiriyor, ortak sevinçler paylaşıyoruz. Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma – yazma öğrenmekle başlar. Daha sonra öğrendiklerimizle ise, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, bilimi hurafeden ayırır ve bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz. Bilgisiz ve eğitimsiz insanlar daha çok suç işler. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür. Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileği ile İlköğretim Haftanızı kutluyorum.” Dedi.

Son konuşmacı olan Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ise şu açıklamalarda bulundu; Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur. Eğitimin hayatımız boyunca ne kadar önemli bir süreç olduğunu unutmamalıyız. Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakârlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin 2017-2018 eğitim öğretim yılını kutluyor, başarılar diliyorum.”

Daha sonra öğrenciler tarafından İlköğretim Haftası konulu şiir ve kompozisyonlar okundu. Son olarak dördüncü sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine çiçek vererek aramızda sizleri görmekten mutluluk duyuyoruz diyerek başarılar dilediler. MURAT GÜRBÜZLER/TOMARZA

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz