KILIÇDAROĞLU İL BAŞKANLARI TOPLANTISI’NI ERCİYES’TE YAPACAK

KILIÇDAROĞLU İL BAŞKANLARI TOPLANTISI’NI ERCİYES’TE YAPACAK

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR’DEN YEŞİL ŞENLİK

BÜYÜKŞEHİR’DEN YEŞİL ŞENLİK

KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE YARIŞACAK FİLMLER BELİRLENDİ

KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE YARIŞACAK FİLMLER BELİRLENDİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ’NDEN ŞEHİTLİK ZİYARETİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ’NDEN ŞEHİTLİK ZİYARETİ

TOMARZA KAYMAKAMLIĞI İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE EV YAPMAYA DEVAM EDİYOR
TOMARZA KAYMAKAMLIĞI İHTİYAÇ SAHİBİ  AİLELERE EV YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Tomarza Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 6 yıl içerisinde 150 adet ev yaparak ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti. Tomarza Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile 2011 yılı içerisinden bu güne kadar gerek ilçe merkezinde ve gerekse ilçeye bağlı 47 mahallede toplam ücretsiz 150 ev yaparak ihtiyaç sahibi […]

Tomarza Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 6 yıl içerisinde 150 adet ev yaparak ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti.
Tomarza Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile 2011 yılı içerisinden bu güne kadar gerek ilçe merkezinde ve gerekse ilçeye bağlı 47 mahallede toplam ücretsiz 150 ev yaparak ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti.
Tomarza Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ihtiyaç sahibi aileler kendilerine ev yapılması için bizzat başvuru yapanların yanı sıra mahalle muhtarlarının belirlediği ihtiyaç sahibi aileler Vakıf Yönetimi tarafından belirli şartları yerine getirip-getirmediği kontrol edildikten sonra gerçekten yardıma muhtaç sahibi aileler tespit edildikten sonra hiçbir ücret alınmadan ihtiyaç sahibinin istediği yere Tomarza Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ev yapılmaktadır.
Tomarza Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Caner Teke konu hakkında şu açıklamalarda bulundu; Bir ihtiyaç sahibine ev yapılması için ilk önce ihtiyaç sahibinin adına taşınır veya taşınmaz mal varlığının olmamasının yanı sıra her hangi bir sosyal güvencesinde olmaması gerekmektedir. Genellikle bu şartları engelli ve bakıma muhtaç aileler sağlamaktadır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ev yapacağımız aileden bizlere ev yapılacak yere ait hissesi 500 m2 az olmamak kaydı ile bir arsa göstermesini istiyoruz. Çok nadir olmak kaydı ile zaman zaman arsasını temin atiğimiz ailelerde olmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin topluma kazandırılması ve yaşanabilir bir hayat sürmeleri için başlattığımız bu proje kapsamından 2011 yılından bu güne kadar 150 ev yapıp ihtiyaç sahibi ailelere teslim ettik. Tomarza İlçemize bağlı kesir Mahallemizde ikamet eden halkımız tarafından sevilen ve tek başına yaşayan engelli vatandaşımıza Ayhan Can’a yeni evini teslim etmenin sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz diyerek evin anahtarını Ayhan Can’a teslim etti.
Evini teslim alan Ayhan Can ise Allah Devletimizden razı olsun. Nerede kalacağımı düşünürken Devletim bana sahip çıktı ve başımı sokacak sıcak bir yuvaya kavuşturdu. Kaymakamımız Burak Dertlioğlu ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim dedi. MURAT GÜRBÜZLER

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz