MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

TOMARZALI MUHTARLARA BURSA VE ÇANAKKALE GEZİSİ
  • MURATGÜRBÜZLER
    • MURAT GÜRBÜZLER
    • MURATGuBuZLER@kayserihakimiyet2000.com
    • 4 Kasım 2017 - 17:02:22

Tomarza Belediyesi tarafından mahalle muhtarlarına yönelik organize edilen Bursa ve Çanakkale Şehitlik Gezisi çok sayıda muhtar ve az sayıda belediye personeli katıldı.

Tomarza İlçesine bağlı mahalle muhtarları 19 Ekim Muhtarlar gününde Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık’ı ziyaret ederek Çanakkale Şehitliğini gezmelerini ve bu organizasyonu da Tomarza Belediyesinin yapmasını istediler.

BAŞKAN IŞIK DUYARSIZ KALMADI

Bu isteğe kayıtsız kalmayan Başkan Işık gerekli talimatları vererek en kısa zamanda Mahalle Muhtarlarının Çanakkale Şehitliğine gitmesi için gerekli işlemlerin başlatılmasını istedi.

Özel bir Tur Şirketi ile anlaşan Tomarza Belediyesi tüm mahalle muhtarlarını tek tek arayarak gitmek isteyenlerin isimlerini aldılar. Otobüs tam dolmayınca Tomarza Belediyesinde görevli 3-5 personel ilave edildi.

BURSA-ÇANAKKALE GEZİSİ

27 Ekim Cuma Günü akşam Belediyenin önünde toplanan mahalle muhtarları tur otobüsü ile ilk olarak Bursa’ya hareket etti.

Başta Ulu Cami olmak üzere Osman Gazi, Orhan Gazi, Emir Sultan Türbelerinin ve tarihi camilerini rehber eşliğinde gezen muhtarlar daha sonra Çanakkale’ye hareket ettiler.

Bir gece otelde konaklayan muhtarlar sabahın ilk saatleri ile birlikte uzaman rehber eşliğinde Çanakkale Şehitliğini gezdiler.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Zaman zaman duygusal anlar yaşayan muhtarlar Kahraman Şehitlerimiz için bol bol Kuran-ı Kerim Okuyarak dua ettiler.

Uzaman rehber, Çanakkale destanını en ince ayrıntılarına kadar anlatarak gezi programında Gelibolu Yarımadası içinde 110 km yol kat edildi.

Seyit Onbaşı Tabyası, Soğanlıdere Sargı Yeri, Zıhındere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Yahya Çavuş, 57. Alay, Conk Bayırı gibi Çanakkale zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret ederek, Kurtuluş Mücadelesinin tarihi anılarına tanıklık ettiler.

BAŞKANA TEŞEKKÜR

Programın sonunda mahalle muhtarları “bizleri kırmayarak Kahraman Şehitlerimin kabri başında bizlere bir Fatiha okumaya vesile olan başta Tomarza Belediye Başkanımız Sayın Fahrettin Işık olmak üzere tüm belediye personeline teşekkür ederiz.” dediler. MURAT GÜRBÜZLER

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz