CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

TOPLUM DESTEKLİ POLİSLERİMİZ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ İLE GURURLANDIRDI

Toplum Destekli Polislik hizmetlerini merkezi düzeyde takip etmek, sorunların çözümünü sağlamak, yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve hizmeti geliştirmek amacıyla 28.03.2018 tarihinde yapılan Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Merkez Takip ve Değerlendirme Kurulunda Kayseri İl Emniyet Müdürlüğümüz en iyi TDP il uygulamalarında “Türkiye Üçüncülüğü” derecesi ile ödüllendirildi.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından güvenlik olgusunda farkındalık oluşturmak, insanların bulundukları çevrede kendilerini rahat ve huzurlu hissetmelerini sağlamak, şehit ve gazi çocuklarımız ile engelli, sosyal desteğe ihtiyaç duyan, sportif ve kültürel etkinlikler için yeterli imkân bulamayan, toplumsal korumaya gereksinimi olan çocuk ve gençlerimizi sosyalleştirmek amacıyla sosyal sorumluluk projeleri ve uygulamaları gerçekleştirilmektedir.
2017 yılında uygulamaya konulan proje ve faaliyetlere ilişkin; Silah Atmayalım Yaşamları Karartmayalım Projesi, Trafikte Eğitimli Çocuklar Projesi, Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim Projesi, Sıcak Yuvam Projesi, Öğrencilerimiz Geleceğimiz Projesi, Pencerem Kapım Güvenli Yapım Projesi, Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmayalım Projesi, İpeksi Dokunuş İle Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller Projesinin uygulamalarına devam edilmiş, 2017 yılı içerisinde de; Herkesin Bir İşi Olsun Projesi, Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi, Hayalimdeki Gelinliğimi Dikiyorum Projesi ve Bir Kalbe Dokunuş Projesi hazırlanarak uygulamaya konulmuş olup
Ayrıca “Her Şey Bir Umutla Başlar” Projesi içerisinde yer alan 14 alt faaliyette İl Dışı Gezi, Konferans, İl içi İlçe gezileri, Hobi Bahçesi, Sinema, Sportif Etkinlikler, Meslek Edindirme, Öğrenci Bilgilendirmeleri, Zenginleştirilmiş Kütüphane, Trafik Koridoru, Kuş Evleri, Taekwondo Lisans edindirme ve Fahri Velilik faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.
Mahalle ve site-apartman sakinlerine yönelik yapılan 262 huzur toplantısı yapılmış, Öğrencilere, esnaflara, resmi kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik yapılan 869 bilgilendirme toplantısı yapılmış, Ev, işyeri, okul, resmi kurum, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine yönelik 70.952 bilgilendirme çalışması yapılmıştır.
Şehit, gazi ve dezavantajlı çocuklar başta olmak üzere 128 sosyal etkinlik düzenlenmiş, Nişan, düğün, asker uğurlama ve taziyeye yönelik 847 sosyal etkinliğe katılım sağlanmış, Asayiş, uyuşturucu, trafik, metruk bina, hurda araç vb. konularda kamu kurum ve kuruluşlara yönelik 143 bildirim yapılmış, Suçtan zarar gören vatandaşlarımıza yönelik 885 suç mağduru destek ziyareti yapılmış, Mesleki özel gün ve ziyaretler kapsamında 66 ziyaret yapılmış, Engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç 819 vatandaşımıza ise sosyal yardım desteği sağlanmış, Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğümüze gönderilen 162 e-postanın içeriklerine yönelik çalışmalar yapılmıştır.
Toplum Destekli Polislik uygulamaları ve yıl içerisinde uygulamaya konulan faaliyet ve çalışmalara ilişkin olarak her biri farklı konular olmak üzere ulusal ve yerel yazılı basında 80 haber içeriği, TV görsel haber kuşağı saatlerinde ise 23 haber içeriği yayınlanmıştır.
2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen Toplum Destekli Polislik uygulamalarında 153.106adet materyal dağıtılmış, yapılan faaliyetler ve projeler çerçevesinde 292.370 kişiye ulaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. (Kurum Haber)

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Toplum Destekli Polislik hizmetlerini merkezi düzeyde takip etmek, sorunların çözümünü sağlamak, yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve hizmeti geliştirmek amacıyla 28.03.2018 tarihinde yapılan Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Merkez Takip ve Değerlendirme Kurulunda Kayseri İl Emniyet Müdürlüğümüz en iyi TDP il uygulamalarında “Türkiye Üçüncülüğü” derecesi ile ödüllendirildi. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz