KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

TRAFİĞE KÖKLÜ ÇÖZÜM….. KAYSERİ’NİN İLK YONCA YAPRAĞI

Kocasinan Bulvarı’nda trafik akışı kesintisiz hale getirilecek.                             Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin trafiğe köklü çözüm getirmek amacıyla hazırlattığı Ulaşım Master Planı hayata geçiriliyor. Master Plan çerçevesinde Eski Çevreyol olarak bilinen Kocasinan Bulvarı’nda trafiğin sürekli akmasını sağlayacak köprülü kavşak ve altgeçit çalışmaları devam ediyor.

KAYSERİ’NİN İLK YONCA YAPRAĞI

Kocasinan Bulvarı üzerindeki trafik akışının güvenli ve kesintisiz bir şekilde sağlanabilmesi için planlanan köprü ve altgeçitlerin yapımı hızla sürüyor. Bu kavşaklardan biri olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kocasinan Bulvarı’nın kesiştiği kavşak, yonca yaprağı modeliyle sürücüleri trafik sıkıntısından tamamen kurtaracak. Bu kapsamda Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerine köprü yapılacak. Bu köprü ile Mevlana Mahallesi’ne geçişi sağlayan tren yolu, Kocasinan Bulvarı kavşağı, Bozantı Caddesi ve Nil Caddesi istikametinde transit geçiş yapılabilecek. Köprünün toplam uzunluğu 650 m. üst platform genişliği ise 21 m. olacak. Bu köprüye yonca yaprağı modeli ile yay şeklinde bağlantı köprüleri yapılacak. Yonca kısımda toplam uzunluk 500 m. bağlantı bölgelerinde platform genişliği ise 27 m. olacak.  Bağlantı bölgelerinde 6 şeritli yol ve yürüyüş yolları bulunacak.

750 METRELİK KÖPRÜ

Kocasinan Bulvarı üzerine yapılacak olan en uzun köprü ise Hastane Caddesi ve İstasyon Caddesi’ni içine alan kavşaklarda yer alacak. Her iki kavşağın transit geçilmesini sağlayacak olan köprü 750 m. uzunlukta inşa edilecek. Köprünün 21 m. genişliğindeki üst platformunda 2+2 toplam 4 şeritli yol ve yürüyüş yolları bulunacak.

KARAYOLLARI KAVŞAĞI’NDAN TRANSİT GEÇİŞ

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme yapılacak olan bir diğer kavşak ise Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü ‘nün bulunduğu kavşak olacak. Bölgedeki trafiğin güvenli bir şekilde transit geçişinin sağlanması için Kocasinan Bulvarı istikametine üst geçit yapılacak. Karayolları kavşağında yapılacak köprü uzunluğu 320 m. olacak. 21 m. genişliğindeki üst platformda 2+2 toplam 4 şeritli yol ve yürüyüş yolları bulunacak. Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Master Planı çerçevesinde yapılacak olan köprü ve bağlantı yolları ile alt geçit çalışmalarının ardından Kocasinan Bulvarı’nda trafik kesintisiz ve güvenli bir hale gelecek.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Kocasinan Bulvarı’nda trafik akışı kesintisiz hale getirilecek.                             Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin trafiğe köklü çözüm getirmek amacıyla hazırlattığı Ulaşım Master Planı hayata geçiriliyor. Master Plan çerçevesinde Eski Çevreyol olarak bilinen Kocasinan Bulvarı’nda trafiğin sürekli akmasını sağlayacak köprülü kavşak ve altgeçit çalışmaları devam ediyor. KAYSERİ’NİN İLK YONCA YAPRAĞI Kocasinan Bulvarı üzerindeki trafik akışının güvenli ve kesintisiz […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz