KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

TURKCELL’DEN KAYSERİLİ GİRİŞİMCİ KADINLARA TAM DESTEK

Turkcell ve TİSVA’nın “cepten kalkınma seferberliği” devam ediyor.

Turkcell’in Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle hayata geçirdiği, kadınların ekonomik üretime katılımını artırmaya yönelik “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi kapsamında Kayseri’de 1700 üyeye ulaşıldı. Turkcell’in mikro kredinin yanı sıra iletişim ve teknoloji gücünü dar gelirli girişimci kadınlarla buluşturmak için yola çıktığı projede Türkiye’nin dört bir tarafında 70 bin kadına destek veriliyor.

Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell’in Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle hayata geçirdiği “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi her geçen gün daha fazla dar gelirli girişimci kadına ulaşıyor. Sosyal borçlanma modelinin Türkiye’de ilk defa hayat bulduğu projeyle girişim fikri olan kadınlar, harekete geçmeleri için teşvik edilirken kendileri için daha iyi bir yaşamın kapısını aralıyorlar. Türkiye’de iş sahibi olmak veya işini geliştirmek isteyen, ancak yeterli maddi imkanı olmayan kadınların gelir getirici işler yapması için küçük sermaye desteği sağlayan Ekonomiye Kadın Gücü projesinden Türkiye çapında 70 bin kadın faydalanıyor.

KAYSERİLİ KADINLARIN ÖRNEK BAŞARI ÖYKÜSÜ

Türkiye’deki fırsat eşitliği uçurumunu azaltıp kadınların teknolojiye, finansal sistemlere, eğitime erişimini sağlayarak ekonomiye daha fazla katkıda bulunmaları hedeflenen Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında Kayseri’de 1700 üyeye ulaşıldı. Kayserili girişimci kadınlar emekleriyle şehrin ekonomisine de büyük katkıda bulunuyorlar.

Mikrokrediden faydalanarak iş sahibi olan ve işlerini büyüten Kayserili girişimci Fadime Hacati’nin başarı hikayesi, mikrokredi sisteminden yararlanmak isteyen diğer kadın girişimcileri cesaretlendirecek ve onlar için örnek oluşturacak nitelikte…

KAYSERİLİ KADIN GİRİŞİMCİ…

FADİME HACATİ:
“Hedefim daha çok kadına iş imkanı sağlamak”

“1979, Kayseri doğumluyum. Evliyim ve iki çocuğum var. Ev ekonomisine destek olmak için boş zamanlarımı değerlendirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı kurslara gitmeye karar verdim. İki yıllık kurs süresince yaptığım nakış işleriyle Türkiye derecesi aldım. Ardından küçük bir dükkan kiralamaya karar verdim ve bu sırada mikrokrediyle tanıştım. İlk olarak 700 TL’lik temel kredi aldım ve onunla ikinci el makine ile üç top nevresim edindim. İlerleyen zamanlarda ara kredi ve girişimci kredi destekleriyle iki tane daha makine sahibi oldum. Kayseri ve çevresindeki ilçelerden siparişler almaya başladım. Şimdi üç kişinin çalıştığı bir işyeri sahibiyim. Sıfırdan mikrokredi sayesinde dükkan açıp istihdam sağlayan ve  devlete vergi ödeyen bir girişimci noktasına geldim. Hedefim işlerimi daha da büyütmek ve modern tasarımların yer aldığı bir atölye açıp birçok kadına iş imkanı sağlamak. Turkcell’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kadınlar isterlerse her şeyi yapabilirler, yeter ki istesinler.”

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Turkcell ve TİSVA’nın “cepten kalkınma seferberliği” devam ediyor. Turkcell’in Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle hayata geçirdiği, kadınların ekonomik üretime katılımını artırmaya yönelik “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi kapsamında Kayseri’de 1700 üyeye ulaşıldı. Turkcell’in mikro kredinin yanı sıra iletişim ve teknoloji gücünü dar gelirli girişimci kadınlarla buluşturmak için yola çıktığı projede Türkiye’nin dört bir tarafında 70 bin […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz