Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

TÜRKİYE MÜKEMMELLİK ÖDÜL SÜRECİNDE KAYSERİ’DEN İKİ KURUM YETKİNLİK BELGESİ ALDI  

Bu haber 29 Kasım 2018 - 11:49 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.
TÜRKİYE MÜKEMMELLİK ÖDÜL SÜRECİNDE KAYSERİ’DEN İKİ KURUM YETKİNLİK BELGESİ ALDI  

13-14 Kasım’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin ev sahipliğinde ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ temasıyla gerçekleştirilen 27. Kalite Kongresi, 2018 Türkiye Mükemmellik Ödülleri Töreni ile sona erdi. İş, bilim, akademi, medya ve sanat dünyasından üç bine yakın kişinin katıldığı kongreye, KalDer’in 26 yıldan bu yana başarı ve istikrarla organize ettiği Türkiye Mükemmellik Ödülleri damgasını vurdu. Türkiye Mükemmellik Ödül Jürisi tarafından yapılan değerlendirmede Kayseri’den 3 Yıldızlı Yetkinlik Belgesi alan kurumlar 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü ve Başyazıcıoğlu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu.

KalDer’in 1993 yılında beri yürüttüğü Türiye Mükemmellik Ödül Süreci’nde kurumlar, EFQM Mükemmellik Modeli Kriterlerine göre RADAR adı verilen ölçümleme sistemi ile değerlendiriliyorlar. Değerlendirme sonunda 1.000 puan üzerinden 200 puana kadar puan alan kurumlar Kararlılık Belgesi, 550 puana kadar puan alan kurumlar Yetkinlik Belgesi almaya hak kazanıyorlar. 550 puan ve üzeri ise Türkiye Mükemmellik Ödülü için gerekli olan taban puana işaret etmektedir.

2018 yılı içerisinde KalDer’den Dış Değerlendirme hizmeti alan her iki kurum da Yetkinlik Belgesi almaya hak kazandılar. Aynı zamanda KalDer Kayseri İstişare Kurulu Başkanı oan 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürü Dr. Tayfun Türkoğlu, KalDer’e üye olan ilk askeri fabrika olmaktan ve KalDer’le yürüdükleri mükemmellik yolculuğunda başlangıç olarak alınan 3 Yıldızlı Yetkinlik Belgesi’nden dolayı mutlu oldukarını dile getirdi. Türkoğlu, sürecin ve alınan belgenin diğer askeri fabrikalara da ilham vereceğine inandıklarını ifade etti.

KalDer Yönetim Kurulu üyesi ve Başyazıc Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Başyazıcıoğlu, Kayseri de mükemmelik kültürünün giderek yaygınlaşıyor olmasındna son derece mutlu oldukklarını ifade etti. Başyazıcıoğlu, alınan belgelerin bunun göstergesi olmakla beraber Kayseri’de bu çalışmaların yeni olmadığını daha önce İstikbal Mobilya, Boytaş Mobilya, Kayplas, Kayseri Ulaşım A.ş.’nin de belge ve ödüller aldığını hatırlatarak Kayseri’nin hedefinin artık Türkiye Mükemmelik Büyük Ödülü almak olduğunu ifade etti.  Her iki kurum yöneticisi bir birlerini tebik edrek yeni başarılar için diğer kurumları KalDer’le mükememllik yolculuğuna davet etti. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA