TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

TÜRKİYE’DE BİRŞEYLER OLUYOR…SAĞDA VE SOLDA OTOKİRİTİK VE DEĞİŞİM-1
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 13 Şubat 2015 - 18:08:22

Şu son aylarda Türkiye’de  gerçekten bir şeyler oluyor. Türkiye’nin iki ana eksende yoğunlaşan fikir ve siyasi kulvarlarından olarak “SağKulvar”da ve “SolKulvar”da dönüm noktaları ve kırılmalar yaşanıyor. Her iki kulvarda da ciddi otokritiklerin ve değişimin  başlatılması emareleri var. Bu tablo, daha ileri safhalarda kendisini gösterirse devlet, millet ve ülkemizin selameti için sevinilecek, yıllarca özlemiyle yaşadığımız bir durumdur.

 SAĞ KULVARDA DURUM

Önce Sağ Kulvardan  başlayalım: Bir Müslümanın “Ben Müslümanım” demekle bu iş bitmiyor ve olmuyor. Bugün İslam coğrafyasında Fas’tan Pakistan’a, Türkiye’den Sudan’a kadar durmadan Müslüman kanı akıyor. Müslümanlar kendilerine “asıl düşman” olarak gördükleri (Genelde ‘Haçlı Taassubu’ ve ‘Radikal Siyonizm’den kaynaklanan düşmanlık) ile değil, kendi aralarında ayrıldıkları çeşitli gruplarla savaşıyorlar. Birbirleriyle savaşan taraflar, “Ben senden daha iyi Müslümanın” tezi ile karşıtı olarak gördüğünü  “Allah Allah, Allahü Ekber” diyerek öldürüyor ve karşıtları da aynı minval üzere hareket ediyorlar. Müslüman Türkiye’de de bunun değişik ve hafif yoğunluklu bir versiyonu yaşanıyor ve bununun en  çarpıcı örneği olarak  “Cemaat – Ak Parti Kavgası” gösteriliyor.

Bu kavganın doping etkisiyle olacak ki, günümüzde  Türkiye’nin sağ kulvarında yer alan ve “İslamcı” karakterleri ile tanınan yazarlar ve düşünürler arasında ciddi otokritikler başlatılarak, bunlarda,”Müslümanların olması gereken yerde olmadıkları” ana fikri etrafında görüşlerin dile getirildiği görülüyor. Birkaç örmek verelim:

Mehmet Şevket Eygi, “İslam Protestanlığı Anarşisi” başlıklı yazısında şunları yazdı: “Türkiye Müslümanlarının  son 30—40 yıl içinde başlarına gelen büyük felaketlerden biri de,Ümmette birliğin parçalanıp, onun yerini birbirinden kopuk bin kadar hizipten, fırkadan, gruptan, parçadan, serseri mayından  oluşan bir İslamcılıklar Protestanlığı mozaiğinin oluşturulması olmuştur.

Bunlar saymakla bitmez:Fazlurrahmancılar… Teravih inkarcıları… Şeriaticiler… Güneş doğuncaya kadar sahur yenilir diyenler…Mezhepsizler…Telfik –i mezhepciler… Sünnet inkarcıları…Seküler Müslümanlar…Diyalogcular…Ilımlı ve light İslamcılar… Neo-hariciler… Terörist İslamcılar…Kamü’ş-şeytan Necdiler…Aktivist İslamcılar…BOP’cular… Daha neler neler…

Açık ve kesin yazacağım:Bugünkü İslam Protestanlığı tefrikası ve bölünmüşlüğü içinde Türkiye Müslümanları kesinlikle selamete çıkamazlar. Rezillik, rüsvaylık, zillet, esaret, bin türlü zaaf içinde sürünür durur…Zilletten kurtulup izzet bulabilmemiz için Osmanlının kuruluş ve yükseliş devirlerindeki İslam anlayışına ve uygulamasına dönmemiz gerekir. Başka çare ve çözüm yoktur…”

Vahdet’te  yine Mehmet Şevket Eygi 2 Şubat 2015’de de şunları yazdı: “ABD’deki Georges Washington üniversitesinin iki araştırmacısı, dünyada 220 küsur ülkeyi, “Kur’an prensiplerini göre hareket etme” konusunda incelemişler. Gayri Müslim ülkeler liste başı olmuş, Müslüman olmalarını rağmen Türkiye  103, Suudi Arabistan 113 üncü sırada yer almış.

 

Yukarıdaki anketi destekleyen bir yazı, Akit’te 5 Şubat 2015’de Ali Erkan Kavaklı’nın “İnsanı Yükselten Nitelikler” başlıklı yazısında yer aldı. Kavaklı, yazısında Müslümanların kafirlerin kötü alışkanlıklarınıi uygulayarak geri kaldıklarını Hristiyanlarını ise, Müslümanların  iyi prensiplerini uygulamak suretiyle ilerlediklerine dair şunları yazdı:              

“Müslümanları geri bırakan kafir sıfatlar, Avrupa ve Amerikalılarıilerleten  Müslüman sıfatlardır.

Tembellik, cimrilik, bilgisizlik, bölücülük, ırkçılık, hırsızlık, içki içmek, faiz yemek, yalan konuşmak, ahlaksızlık kafir sıfatlarıdır.

Ne yazı ki çoğu Müslüman bu sıfatlara sahiptir.

Doğruluk, dürüstlük, düzenli ve disiplinli çalışmak, ilim, ahlak, cömertlik, ittifak , metot bilgisi Müslüman sıfatlarıdır.

Bu sıfatlar, Avrupa ve Amerikalılarda bolca bulunuyor. (Devam Edecek)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz