BAŞARILI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…EMNİYETTEN MAYIS AYI İSTATİSTİKLERİ

BAŞARILI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…EMNİYETTEN MAYIS AYI İSTATİSTİKLERİ

YENİ KIŞLA KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN ŞENLİK

YENİ KIŞLA KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN ŞENLİK

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN DÜNYA SEVGİSİ

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN DÜNYA SEVGİSİ

BEYDEĞİRMENİ HIZLA İLERLİYOR

BEYDEĞİRMENİ HIZLA İLERLİYOR

ALINAN ÖNLEMLER KAZA SAYISINDA YÜZDE 18’LİK AZALMA SAĞLADI

ALINAN ÖNLEMLER KAZA SAYISINDA YÜZDE 18’LİK AZALMA SAĞLADI

TÜRKİYE’DE BİRŞEYLER OLUYOR…SAĞDA VE SOLDA OTOKİRİTİK VE DEĞİŞİM-3
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 16 Şubat 2015 - 16:58:36

3-Üçüncü grubu ise, dini sadece vicdan boyutuyla sınırlayan, günlük hayattaki etkisini ve görünümünü kabullenmek istemeyen seküler Müslümanlar oluşturuyor.

Bu üç akım da sorumludur.

İslam dünyasında totaliter rejimler de siyasi muhalefet hareketlerine karşı İslamı kendi meşruiyetleri için kullana geldiler.

İnsanlara maneviyat ve ahlak önderliği yapması beklenen dini cemaatlerin ve tarikatların her birinin ayrı bir dünyevi meşgalesi var.”

İskender Pala: “15 yıl sonra bambaşka bir Türkiye olacak. İslami hassasiyetler kaybolacak. Ahlak anlayışımız, günah anlayışımız değişecek. Çünkü siz İslam’ı erozyona uğratıyorsunuz.”

Merve Kavakçı: “İnsanın insan olduğu bir Türkiye hayal ediyorum. Bence Türkiye’de  insanlar en çok insanca  olamamaktan kaybediyor. İyi hasletlerimizi kaybediyoruz.  Müslüman Müslüman gibi değil,  laik  olması gerektiği gibi laik değil, demokrat geçinen aslında demokrat değil…”

“Cemaatçi Zaman” da Ali Bulaç da aynı otokritikleri yaptı.  Hristiyan Protestanlığı gibi  İslam Protestanlığının doğduğunu, Müslümanların İslami hassasiyetlerini kaybederek seküler ve dünyevi hale geldiklerinden bahsetti. “Selamete kavuşmak için Kur’an ve Sünnet ölçülerine uyulmalıdır” görüşlerine yer verdi.

Müslümanların kendilerini otokritiklerinden olarak benzer örnekleri çok sayıda sıralamak mümkündür.

SOL KULVARDA DURUM

Ben, bu kulvarda ilkDeğişim ve Otokritik” inbir örneğini eksik de olsa   Marksizm ve Kemalizm’le soslandırılmış “Türkiye Solu Camiası”nda gördüm. “Türk Solu” diye bir dergi çıkarırlar ve “İleri Yayınları” adı altında yayınları vardır. Son aylarda bu yayınlar adı altında Kur’an’ın  mealini yayınladıklarını görünce  “hayret” ettim doğrusu.

“Hayret” ettiğim ve Kur’an’ı yayınlamaları gibi olumlu karşıladığım bir davranışları da Mustafa Kemal Paşa’yı  Deniz Gezmiş ve Che Guevera ile aynı karenin içine sokmalarından vazgeçtiklerini görmem oldu.Bunların üçlü posterini ortada Atatürk olmak üzere yaparlar kitap fuarlarında stantlarına asarlardı.

Kendisiyle aynı kulvarda olmasak bile  Türk Solu camiasının lideri Gökçe Fırat’la iyi ve samimi arkadaşlığımız vardır. “Volterist Prensipler” dahilinde birbirimizi sayarız ve severiz. Kitaplarımı takım olarak aldı ve okudu.Hatta, “Hayatına yön verdiğini ve okumasa bambaşka bir insan olacağı” nı söyledi. Bununla her halde, “Radikal ve Stalinist sola kaymaktan kendisini kurtardığı” nı dile getirmek istedi. Ben de kendisinin kitaplarını takım olarak aldım ve faydalanmaya çalıştım.

İşin acayipliğine bakınız ki, aynı kulvarda olduğumuz halde neredeyse hiçbir sağcı yazar 66 kitabımı takım olarak alıp okumayı bir kenara bırakınız tek tek bile alıp okumamıştır.Tek tek alan sınırlı olarak birkaçı  müstesna.

Özellikle adı geçen kare ile ilgili olarak  Sayın Fırat’ı  ve arkadaşlarını sürekli olarak uyardım.“Gezmiş’i ve Guevera’yı  Kemal Paşa ile aynı karede göstermeniz, Kemal Paşa’ya yapılacak en büyük kötülüktür. Bunu yapmayın” dedim.  Bir kere Deniz Gezmiş, “Sahte kahraman ve kulla” birisi. 12 Mart Darbesi Sol Cuntası’nın elinde bir oyuncak. Cunta üyelerinden İrfan Solmazer, onun için: “Darbe yapmamız için şiddet olaylarının tırmandırılması gerekiyordu. Bu uğurda  Deniz Gezmiş’in eline bomba verir, gösterdiğimiz hedeflerde patlatırdık” der. İşte, sahte ve kulla oluşu buradan kaynaklanıyor. Bir toplum, “sahte kahramanlar”ın  ardından gittiği sürece, o toplumdan “gerçek kahramanlar” çıkmaz.(Devam Edecek)

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz