BAŞARILI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…EMNİYETTEN MAYIS AYI İSTATİSTİKLERİ

BAŞARILI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…EMNİYETTEN MAYIS AYI İSTATİSTİKLERİ

YENİ KIŞLA KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN ŞENLİK

YENİ KIŞLA KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN ŞENLİK

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN DÜNYA SEVGİSİ

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN DÜNYA SEVGİSİ

BEYDEĞİRMENİ HIZLA İLERLİYOR

BEYDEĞİRMENİ HIZLA İLERLİYOR

ALINAN ÖNLEMLER KAZA SAYISINDA YÜZDE 18’LİK AZALMA SAĞLADI

ALINAN ÖNLEMLER KAZA SAYISINDA YÜZDE 18’LİK AZALMA SAĞLADI

TÜRKİYE’DE BİRŞEYLER OLUYOR…SAĞDA VE SOLDA OTOKİRİTİK VE DEĞİŞİM-4
  • SÜLEYMANKOCABAŞ
    • SÜLEYMAN KOCABAŞ
    • suleymankocabas@kayserihakimiyet2000.com
    • 17 Şubat 2015 - 17:45:39

Sol kulvarda bir “Değişim örneği” de bu günlerde yine kendilerini Marksizm ve Kemalizm’le soslandırmış solda, özellikle “Ulusalcılar” olarak adlandırılan “Doğu Perinçek Grubu” nda görüldü. Perinçek’in kendi grubunun   gazetesi Aydınlık’ta 17 Ocak 2015’de   yazdıkları şunları da “hayret” le karşıladım:  Gazetenin tepe manşetinden olarak “İNSANLIĞIN GÜVENCESİ: Hz. Muhammet ve Atatürk” başlıklı makalesinde şunları yazıyordu: “Hz. Muhammet ve  Mustafa Kemal Atatürk, emperyalist merkezlerden atılan okların hedefi.

Çünkü ikisi de insanlığın değeri.

Hz. Muhammet, Mazlumlar Dünyasının önderi.

Mustafa Kemal Atatürk,  emperyalizme karşı ilk Milli Demokratik  Devrimin önderi…

7- 15. yüzyıllarda dünya medeniyetine önderlik eden İslam Medeniyetinin temelinde Hz. Muhammed’in devrimi bulunuyor.  Orta Asya içlerinden Endülüs’e kadar uzanan topraklarda, özel mülkiyet, ticaret, tarım, el sanatları, bilim, hep o devrimin açtığı yoldan ilerledi. Felsefe, cebir, hendese , kimya, mimarlık, tıp, hukuk , güzel sanatlar, o çağda hep İslam alemindedir.

O zamanlarda Avrupa’da bilime ve güzelliğe açılan pencere Doğuya bakar. Geçerli slogan şudur: ‘Orienteestluxus’ Türkçesi: ‘Işık Doğudadır.’İtalyan üniversitelerinde sarık modası vardır….

Sümer’le başlayan Medeniyet Devriminin 7. yüzyıldaki büyük dalgasının başında Hz. Muhammet vardı.

BugünAsya’da yükselen Milli Demokratik Devrimin başında Mustafa Kemal vardır.

İnsanlığın büyük değerlerine  saygı, geleceğin güvencesidir.

İnsanlık geçmiş Medeniyet v e Devrim mirasını hor görerek ancak kendi geleceğini ateşe verir.”

Sayın Perinçek’in bu yazdıklarına gözlerimin inanası gelmedi.  Perinçek’in bu yazdıkları, İslam Medeniyeti Ortaçağını kastederek söyledikleri, “Ülkemiz Ortaçağ karanlığına sürüklemek isteniyor, istiyorlar” görüşünde hâlâ ısrarcı olan Kemalistler, Solcuların ve Radikal Ulusalcıların  kulaklarını küpe olsun.

Perinçek’in  Hz. Muhammet’i Mustafa Kemal Paşa ile “Paralel değerlendirmesi” hiç şüphesiz büyük tartışma götürür. 14 asır  bütün çağlara ve dünyaya hükmetmiş  ve etmekte olan Hz. Muhammed’le, dünyada  belli bir dar bölgeye ve kısa bir zaman diliminde hükmetmiş ve bugün itibariyle aktüalite ve popülaritesini büyük ölçüde   kaybetmiş Kemal Paşa ile onu aynı kefeye koyup değerlendirmek mümkün değildir.  Perinçek’ten çıkarılacak asıl ders, bir zamanlar İslamiyet ve onun Peygamberi aleyhine atıp tutan solun hangi noktaya geldiği ve  İslam Peygamberini “İnsanlığın güvencesi” olarak görmeye başladığı gerçeğine gelmesi olmuştur.

Anlaşılan sol Türkiye’de  giderek, soslandırma ve sentezleri bir kenara bırakarak “Hz. Muhammet dünyanın en büyük devlet adamı ve liderimiz” diyecek günler gelecek sanki. . Yakında, Perinçek’in sahibi olduğu “Kaynak Yayınları” arasından da bir Kur’an meali ve Hz. Muhammed’in hayatını anlatan  kitaplar çıkarsa hiç şaşmayalım.

Onlara  Mustafa Kemal Paşa’nın şu hatırasını hatırlatalım: Kemal Paşa, bir gün Çankaya’da sofrasındakilere sorar: “Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük devlet adamı kimdir?”. Çoğu kişi ona yağ yakmak için  “Paşam sensin” derler. Bir kısmı da “Fatih Sultan Mehmet’tir, Napolyon’dur, Bismark’tır….” derler. Paşa, bunların hiç birine itibar etmez. “Hz. Muhammet’tir” der ve sebebini açıklar: “Baksanıza, 1400 yıl önce ortaya koyduğu prensipler halen geçerli. Bugün bile dünyanın neredeyse yarısına hükmediyor.” (SON)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz