Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM…

Bu haber 22 Ekim 2018 - 13:05 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM…

ADD Kayseri şube başkanı Kemal Ceylan  yazılı açıklamama yaparak Andımız ile şu değerlendirmede bulundu:

6 Yaşında bir çocuğun,“TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM” demesinin ne sakıncası var? Andımız’a karşı olanları rahatsız eden TÜRKLÜK mü, DOĞRULUK mu, yoksa ÇALIŞKANLIK  mı? Eğitim Bir Sen Kayseri İl Başkanı Aydın Kalkan, sizi rahatsız eden nedir? Bunu açık seçik söylemenizde yarar.Üyeleriniz ve Türk Milleti’nin neye karşı olduğunuzu bilmeye hakkı var.

Öyle anlaşılıyor ki sizi esas rahatsız eden, Atatürk İlke ve Devrimlerine sahip çıkcak ve sizleri doğru yola sevk edecek bir gençliğin yetişmesidir.Eğer papazı serbest bırakan yargıya güveniyor ve kararlarına saygı duyuyorsanız, yüce DANIŞTAY’ın kararına da saygı duymalı ve uygulanmasına katkı koymalısınız.”Demokrasi güzeldir, bizim parti kazanırsa”…anlayışından vazgeçmelisiniz.

Mini mini yavrularımız Türklüğü ile, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla, Türkiye topraklarında yaşamakla gurur duysun.Her Türkün doğru, dürüst, çalışkan, küçüğünü seven, büyüğünü sayan bir vatandaş olduğunu vurgulasın.

Türk olmakla gurur duyuyoruz. Doğruluğumuzla, çalışkanlığımızla övünüyoruz ve diyoruz ki:

NE  MUTLU TÜRKÜM DİYENE!..

Atatürkçü Düşünce Derneği şube başkanı Kemal Ceylan yazılı bir basın açıklaması yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Kemalizm, geçmişin bekçiliği değil, geleceğin öncülüğüdür.”diyen Cumhuriyet Devrimcisi Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı, 21 Ekim 1999’da evinin önünde uğradığı bombalı suikast sonucu aramızdan alındı.

 “Slogan Atatürkçülüğüne karşıyım.” sözüyle, devrimci niteliğini açıkça sergileyen Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı, ülkemizin sürüklendiği noktayı çok önceden tespit etmişti: “Türkiye’yi etnik kökenlere göre parçalamak isteyenlerin önündeki en büyük engel Kemalizm…

Bir din devleti kurmak isteyenlerin önündeki en büyük engel Kemalizm…

Yeni mandacı, numaracı Cumhuriyetçilerin önündeki en büyük engel gene Kemalizm… Dolayısıyla, içeride ve dışarıda Atatürk düşmanlığı yapanların gizli Türkiye düşmanı olduğu açık bir gerçektir.”

Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı, bütün yazı ve konuşmalarında perdeyi aralamış, karanlık güçlerin açık amacını ifşa etmiştir. Atatürk, düşmanlığının boyutlarını ve gerisindeki zihniyeti, geniş kitlelere bıkıp usanmadan anlatmayı bir görev bilmiştir. Binlerce öğrenci yetiştirmiş, yüzlerce makale yazmış, onlarca kitap yayımlamıştır.

Karanlık güçler, işbirlikçiler, Türkiye düşmanları, laik cumhuriyet düşmanları, üniter devlet düşmanları elbette ki Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı’dan rahatsızdı. Tıpkı Prof.Dr. Muammer Aksoy’dan, Doç.Dr.Bahriye Üçok’tan, Uğur Mumcu’dan rahatsız oldukları gibi. Devletin ve toplumun gözü önünde alçakça bir suikast sonucu katledildi Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı…Cinayeti aydınlatılmadı. Aydınlatılmak istenmedi.Fakat, failleri bizler, çok iyi bilmekteyiz.

Ne demişti şair: “Biz halkız,yeniden doğarız ölümlerde”

Atatürk Devrimi için, demokrasi ve özgürlükler için, Cumhuriyetin temel nitelikleri için yaşamını hiçe sayanlar ölümsüzdür. Yolumuzu aydınlatan ışıktır.Prof.Dr. Muammer Aksoy şehit edildiğinde Genel Başkanımızdı. Doç.Dr. Bahriye Üçok kurucu üyemizdi. Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı, önce Genel Başkan Yardımcımız, sonrasında Genel Yönetim Kurulu üyemizdi.

Cumhuriyet Devrimi şehitlerimiz Atatürkçü Düşünce Derneği’nin varlık nedenidir. Tümü Atatürkçü Düşünce Derneği ile yaşamaktadır. Ölümlerle bizi yıldıramaz, korkutamaz, sindiremezler. Binleriz, on binleriz, yüz binleriz, milyonlarız…(Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA