ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

ULUSLAR ARASI UZUNYAYLA ÇERKES KÜLTÜR FESTİVALİ HAZIRLIK KOMİTESİNDEN TEŞEKKÜR
ULUSLAR ARASI UZUNYAYLA ÇERKES KÜLTÜR FESTİVALİ HAZIRLIK KOMİTESİNDEN TEŞEKKÜR

Uluslararası Uzunyayla Çerkes Kültür Festivali Hazırlık Komitesinden teşekkür. Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği (BİRKAF) öncülüğünde, ilimizdeki diğer Kafkas Kültür Derneklerinin katılımı, Kültür ve Turizm Bakanlığı proje desteği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı, Melikgazi, Kocasinan ve Talas Belediyelerinin destekleri ile Pınarbaşı ilçesi Kaynar Mahallesinde düzenlediğimiz festival yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla başarı ile neticelendirilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanımız […]

Uluslararası Uzunyayla Çerkes Kültür Festivali Hazırlık Komitesinden teşekkür.
Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği (BİRKAF) öncülüğünde, ilimizdeki diğer Kafkas Kültür Derneklerinin katılımı, Kültür ve Turizm Bakanlığı proje desteği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı, Melikgazi, Kocasinan ve Talas Belediyelerinin destekleri ile Pınarbaşı ilçesi Kaynar Mahallesinde düzenlediğimiz festival yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla başarı ile neticelendirilmiştir.
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ile birlikte, Kayseri Milletvekilleri, İsmail Tamer, Hülya Nergis, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik ve şehrimiz protokolünün diğer üyelerinin iştirak ettiği festivalimiz; Kayseri ile Kabardey Balkar Cumhuriyeti’nden Nalçik Kentinin Kardeş Şehir Protokolü çerçevesinde ülkenin Milletlerarası İlişkiler Bakanı Quarşın Andzor başta olmak üzere 30 kişilik delegasyon heyeti ile birlikte, Amerika, Ürdün, Adigey Cumhuriyeti, Karaçay Çerkesk Cumhuriyeti, Osetya ve Abhazya’dan 170 kişilik yabancı misafirin katılımı gerçekleşmiştir.
Yine İstanbul, Ankara, Adapazarı, Düzce, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, İzmir, Mersin, Antalya, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Tokat, Samsun ve Çorum illerimizden soydaşlarımızla birlikte yaklaşık 15 bin kişi festival bünyesinde misafir edilmiştir.
Ayrıca, adı geçen ülkelerden gelen uluslar arası, ulusal ve yerel basının katılımı ile 3 yerel TV kanalında ve uydu üzerinde canlı yayın gerçekleştirilerek sesimiz tüm dünyaya ulaştırılmaya çalışılmıştır.
Festival organizasyonunda temel amacımız olan; Uzunyayla’nın kültürel mirasını korumak, yörede ikamet eden ve yöre dışında yaşayan vatandaşlarımızı bir araya getirmek sureti ile bölge halkının köyleri ile bağlarının, akrabalık ilişkilerinin, dostluklarının korunması, geliştirilmesi, kültürel değerlerinin yaşatılması, yeni nesillere aktarılması, sosyal ve ekonomik değerlerinin güçlendirilmesi konusunda birlikte olabilme pratiğinin artırılmasına ve bölge kültürel turizmine ulusal ve uluslararası boyutta katkı sağlamak konusunda önemli bir adım olmuştur.
Bundan sonrasında da aynı düşünce ve toplumdan aldığımız destek ile Kayserimizin, Pınarbaşımızın ve Çerkes Kültürünün dünya yüzeyinde en yoğun yaşandığı bölge olan Uzunyaylamızın kalkınması, gelişimi ve tanıtımı konusunda festivalimizi geleneksel hale getirerek kültürümüzün kaybolmasını önlemek ve gelecek nesillere aktarımını sağlayabilmek için çalışmalarımız devam edecektir.
Festivalde emeği geçen, Kayseri Valiliğimize, Büyükşehir Belediyesine, Pınarbaşı, Melikgazi, Kocasinan ve Talas İlçe Belediyelerine, İlimizde faailyet gösteren tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, maddi-manevi desteklerini sürekli hissettiğimiz Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Borsası, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne, KCETAŞ’a, KASKİ’ye ve tüm etkinlikler boyunca sesimiz soluğumuz olan tüm basın, yayın ve medya kuruluşlarına saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz