Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ULUSLARARASI ERCİYES TARIM, HAYVAN VE GIDA BİLİMLERİ KONFERANSI

Bu haber 24 Nisan 2019 - 13:42 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
ULUSLARARASI ERCİYES TARIM, HAYVAN VE GIDA BİLİMLERİ KONFERANSI

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) “1. Uluslararası Erciyes Tarım, Hayvan ve Gıda Bilimleri Konferansı” düzenlendi.
Ziraat Fakültesi tarafından Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan, Uluslararası Erciyes Tarım, Hayvan ve Gıda Bilimleri Konferansı bilimsel programı hakkında katılımcılara bilgiler verdi.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış da, tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çekti.
Rektör Çalış, “Bir ülkenin gelişmesinde ve geleceğinde tarım ve hayvancılık çok önemlidir. Ayrıca stratejik öneme sahip bir konudur. Düzenlenen bu konferansın şehrimiz için, üniversitemiz için ve ülkemiz için, tarım ve hayvancılıkta yeni adımlar atılmasına, ARGE projelerinin oluşmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Biz dünyada ilk 10 ülke arasına girmek istiyorsak, özellikle tarım ve hayvancılıkta bunu ilerletmemiz gerekiyor. ARGE çalışmalarına hız vermemiz, her türlü katma değeri yüksek ürünler konusunda milli buluşlar yapmamız gerekiyor. Bu konferansın başarılı geçmesini diler, tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından 3 gün sürecek olan etkinlik, sunumlarla devam etti. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER