AFRİN’DEN 3. ŞEHİT HABERİ KAYSERİ’YE….

AFRİN’DEN 3. ŞEHİT HABERİ KAYSERİ’YE….

BİLAL ERDOĞAN KAYSERİ’DE

BİLAL ERDOĞAN KAYSERİ’DE

ONLARCA KİŞİ ERCİYES’TE SOĞUĞA MEYDAN OKUYACAK

ONLARCA KİŞİ ERCİYES’TE SOĞUĞA MEYDAN OKUYACAK

AV.NURULLAH AYDIN YAZIYOR…REJİM DEĞİŞİRKEN

AV.NURULLAH AYDIN YAZIYOR…REJİM DEĞİŞİRKEN

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN…..ÇOK BOZULDU

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN…..ÇOK BOZULDU

ULUSLARARASI UZUNYAYLA ÇERKES KÜLTÜR FESTİVALİ 21-22 TEMMUZ’DA
ULUSLARARASI UZUNYAYLA ÇERKES KÜLTÜR FESTİVALİ 21-22 TEMMUZ’DA

Uluslararası Uzunyayla Çerkes Kültür Festivali basın lansmanı Talas Gubate restoran ve kahvaltı evinde gerçekleştirildi. Birleşik Kafkasya ve Festival komitesi başkanı İzhan Baykal, Büyükşehir belediyesi Pınarbaşı Meclis üyesi ve Pınarbaşı belediye başkan vekili Hikmet Şahin, Festival tertip komitesi basın sorumlusu Murat Özdemir, Kaynar mahallesi muhtarı Sedat Uluışık düzenledikleri basın toplantısı ile 21-22 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan etkinlik […]

Uluslararası Uzunyayla Çerkes Kültür Festivali basın lansmanı Talas Gubate restoran ve kahvaltı evinde gerçekleştirildi.
Birleşik Kafkasya ve Festival komitesi başkanı İzhan Baykal, Büyükşehir belediyesi Pınarbaşı Meclis üyesi ve Pınarbaşı belediye başkan vekili Hikmet Şahin, Festival tertip komitesi basın sorumlusu Murat Özdemir, Kaynar mahallesi muhtarı Sedat Uluışık düzenledikleri basın toplantısı ile 21-22 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan etkinlik tanıtımını yaptılar.
Birleşik Kafkasya ve Festival komitesi başkanı İzhan Baykal, toplantıda yaptığı açıklamada Kafkas kültür dernekleri ve Pınarbaşı yöresinden 55 Köy muhtarlığı kültür ve Turizm bakanlığı Kayseri Büyükşehir belediyesi ve başta Pınarbaşı belediyesi olmak üzere, Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçe belediyelerinin destekleri ile Pınarbaşı ilçesi kaynar mahallesinde bir festival düzenleyeceğiz.
Amacımız, Uzunyayla’nın kültürel mirasını korumak yörede ikamet eden ve yöre dışında yaşayan vatandaşlarımızı bir araya getirmek sureti ile bölge halkının köyleri ile bağlarının akrabalık ilişkilerinin dostluklarının korunması, geliştirilmesi ve kültürel değerlerinin yaşatılarak, yeni nesillere aktarılması, sosyal ve ekonomik değerlerinin güçlendirilmesi konusunda birlikte olabilme pratiğinin artırılmasına ve bölge kültürel turizmine, ulusal ve uluslararası boyutta katkı sağlamaktır.
Toplantı sonunda katılımcılara Çerkez yemeklerinden oluşan nefis bir sunum yapıldı ve ikramlarda bulunuldu. DOĞAN KOCA/TALAS

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz