İYİ PARTİ LİSTESİ AÇIKLANDI

İYİ PARTİ LİSTESİ AÇIKLANDI

CHP LİSTESİ AÇIKLANDI

CHP LİSTESİ AÇIKLANDI

SAADET PARTİSİ LİSTESİ BELLİ OLDU

SAADET PARTİSİ LİSTESİ BELLİ OLDU

AK PARTİ’NİN MUHTEMEL MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

AK PARTİ’NİN MUHTEMEL MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İÇİN KURBAN KESTİ

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İÇİN KURBAN KESTİ

ULUSLARARASI UZUNYAYLA ÇERKES KÜLTÜR FESTİVALİ BASIN LANSMANI CUMA GÜNÜ
ULUSLARARASI UZUNYAYLA ÇERKES KÜLTÜR FESTİVALİ BASIN LANSMANI CUMA GÜNÜ

Uluslararası Uzunyayla Çerkes Kültür Festivali Basın Lansmanı bugün. Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Birleşik Kafkasya Derneği Dernek Başkanı İzhan Baykal şu ifadelere yer verdi. Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği (BİRKAF) olarak; 22 – 23 Temmuz 2017 tarihlerinde Kaynar Mahallesi Muhtarlığı, ilimizdeki diğer Kafkas Kültür Dernekleri ve Pınarbaşı yöresinden 55 köy muhtarlığı, Kültür ve […]

Uluslararası Uzunyayla Çerkes Kültür Festivali Basın Lansmanı bugün.
Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Birleşik Kafkasya Derneği Dernek Başkanı İzhan Baykal şu ifadelere yer verdi.
Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği (BİRKAF) olarak; 22 – 23 Temmuz 2017 tarihlerinde Kaynar Mahallesi Muhtarlığı, ilimizdeki diğer Kafkas Kültür Dernekleri ve Pınarbaşı yöresinden 55 köy muhtarlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve başta Pınarbaşı Belediyesi olmak üzere; Kocasinan, Melikgazi ve Talas İlçe Belediyelerinin destekleri ile Pınarbaşı ilçesi Kaynar Mahallesinde bir festival düzenlemeyi planlamaktayız.
Amacımız; Uzunyayla’nın kültürel mirasını korumak, yörede ikamet eden ve yöre dışında yaşayan vatandaşlarımızı bir araya getirmek sureti ile bölge halkının köyleri ile bağlarının, akrabalık ilişkilerinin, dostluklarının korunması, geliştirilmesi, kültürel değerlerinin yaşatılması, yeni nesillere aktarılması, sosyal ve ekonomik değerlerinin güçlendirilmesi konusunda birlikte olabilme pratiğinin artırılmasına ve bölge kültürel turizmine ulusal ve uluslararası boyutta katkı sağlamaktır.
Kayseri dışındaki diğer illerimizden ve uluslararası arenadan da önemli sayıda katılım sağlanacağını beklemekteyiz.
Festival Komitemiz olarak, Kayserimizin siz güzide basın kuruluşlarını Uluslararası Uzunyayla Çerkes Kültür Festivali konusunda bilgilendirmek, Kayserimiz için önemli olarak gördüğümüz festival için sizlerin de desteğini alabilmek amacıyla düzenleyeceğimiz kahvaltı ve basın toplantısına katılımlarınızı önemle rica ederiz.
Tanıtım etkinliği Cuma günü Saat 09:30’da Gubate Restoran ve Kahvaltı Evi, Mevlana Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Cd. Güneş Apartmanı Talas’ta yapılacak. İHSAN GÖRÜCÜ

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz