Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

VALİ KAMÇI: “ALNIMIZIN AKIYLA KAYSERİ’DEN AYRILIYORUZ” 

Bu haber 09 Kasım 2018 - 11:24 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.
VALİ KAMÇI: “ALNIMIZIN AKIYLA KAYSERİ’DEN AYRILIYORUZ” 

Kayseri’de yaşayan Karadenizliler tarafından, kendisi için düzenlenen veda yemeğinde konuşan Vali Süleyman Kamçı, “Alnımızın akıyla Kayseri’den ayrılıyoruz” dedi.
Kayseri’de yaşayan Karadenizliler, son Valiler Kararnamesi ile Cuma günü şehirden ayrılacak olan Vali Süleyman Kamçı için veda yemeği düzenledi. Veda yemeğine Vali Kamçı ve eşleri Ayşe Kamçı’nın yanı sıra Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt, Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya ve çok sayıda Karadenizli vatandaş katıldı.
Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya’nın yemek duasının ardından, Vali Kamçı’ya Karadenizliler adına plaket takdimi yapıldı. Kayseri’den gönül rahatlığı ile ayrıldığını dile getiren Vali Kamçı, “İlk valiliğimi Kayseri’de öğrenmiştim. Bingöl Valiliğimi Kayseri’de bir otelin dördüncü katında, müfettiş olarak görev yaptığım sırada, saat 12.00’da bir haber televizyon kanalından öğrenmiştim. O zaman cep telefonları bu kadar yaygın değildi. Ankesörlü telefonla evimi aradım, orada öyle öğrenmiş olduk. Kayseri’de Mevlüt Çetinkaya vali idi. 21 yıldan daha fazla zaman öncesinde valiliğimi öğrendiğim şehirden Cuma günü vali olarak ayrılacağım. Gönül rahatlığı ile ayrılıyorum” diye konuştu.
Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk ise, etkinliklerinde kendilerini yalnız bırakmayan Vali Süleyman Kamçı’ya teşekkürlerini iletti. İlki 15 Temmuz’dan sonraki Demokrasi Günlerinde başlayan Karadenizliler etkinliklerinin, sekizincisini düzenlediklerini kaydeden Öztürk, bundan sonra 2. Geleneksel Hamsi Festivalini yapacaklarını sözlerine ekledi.
Veda yemeği hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA