Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

VALİ KAMÇI, “EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR”

Bu haber 09 Eylül 2018 - 14:28 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.
VALİ KAMÇI, “EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR”

Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliği ile açılışı gerçekleştirilen Tasarım Kreş ve Anaokulu’nun açılış programına katıldı.

Açılış programına Vali Kamçı’nın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg.Ercan Teke, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Müftüsü Doç.Dr.Şahin Güven, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, Organize Sanayi Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, öğretmenler, veliler ve davetliler katıldı.

Vali Kamçı programda yapmış olduğu konuşmada, “Eğitim ve öğretim hemen hemen nüfusun tamamına yakınını ilgilendiren bir konu olması münasebetiyle; gelişmiş, çağdaş toplumların en duyarlı ve vazgeçilmez önceliğidir. Çünkü eğitim, geçmişimizi bugüne bağlayan bir köprü olmasının yanı sıra geleceğin temellerini atan bilimsel, sosyal ve kültürel gelişimin lokomotifi konumundadır. Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir.” Dedi

Okul öncesi eğitim dönemi de çocuklarımızın en hızlı geliştiği dönem olduğunu ifade eden Vali Kamçı sözlerini şöyle sürdürdü.” Nitekim çocukların temel eğitimi almada en hızlı öğrenme ve eğitilme çağları 0–6 yaş arasıdır. Dolayısıyla devletimiz okul öncesi eğitime çok büyük ağırlık vermeye başladı. Bu anlamda anaokullarının yapılması devletin yatırım programlarına alınmaya başlandı. Çocuklarımızın eğitim çağına girdiği andan itibaren bu okullara gelmesi, öğretmenlerimizin nezaretinde geleceğe hazırlanmasını önemsiyoruz. “En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır.” düşüncesiyle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının tüm okullarımızda başarılı geçmesini temenni ediyorum. “ diye konuştu.

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Sibel Sönmez’in Okul Öncesi Eğitim Sistemi hakkında yapmış olduğu sunumun ardında Kreş ve Anaokulunun açılışı Vali Kamçı ve protokol üyeleri tarafından yapıldı.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.  (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA