KAYSERİSPOR LİSANSLI ÜRÜN MAĞAZASI AÇILDI

KAYSERİSPOR LİSANSLI ÜRÜN MAĞAZASI AÇILDI

AFRİN OPERASYONU BAŞARI İLE SÜRÜYOR

AFRİN OPERASYONU BAŞARI İLE SÜRÜYOR

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI

KADIN KOLLARININ MAHALLE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

KADIN KOLLARININ MAHALLE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

DEDEOĞLU, EĞİTİM BİR SEN SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

DEDEOĞLU, EĞİTİM BİR SEN SENDİKASINI ZİYARET ETTİ

VALİ ORHAN DÜZGÜN: YARALANMALI KAZALARDA 2014 YILINDA 2013 YILINA GÖRE AZDA OLSA BİR DÜŞME VAR.

Karayolları Trafik Güvenliği Eylem Planı İl Koordinasyon Kurulu yılsonu toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Orhan Düzgün, “Yaralanmalı kazalarda 2014 yılında 2013 yılına göre azda olsa bir düşme var. Ölümlü kazalarda da geçen yıla göre yüzde 8’lik bir azalma var ancak ölü sayısında geçen yıla oranla artış var” dedi.
İl Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya Vali Orhan Düzgün, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ve daire müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Orhan Düzgün, “ Yaralanmalı kazalarda 2014 yılında 2013 yılına göre azda olsa bir düşme var. Yaralamalı kaza sayıları oranı geçen yıl 7 bin 83 iken bu yıl 6 bin 956’ya düşmüştür. Yani yüzde 7’lik bir azalma söz konusu. Bunun dışında tabi ölümlü kazalarda da geçen yıla göre yüzde 8’lik bir azalma var ancak ölü sayısında geçen yıla oranla artış var” diye konuştu.
Düzgün ayrıca, “Ben 2015 yılının arifesinde inşallah önümüzdeki yılın trafik kazalarının en aza indirgendiği can ve mal kayıplarının en az olduğu bir yıl olmasını diliyorum. Bütün vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını, kendileri için belirlenen bu kurallara uymaktan kaçınmamaları çünkü bu kuralları çok acı tecrübeler sonucu oluştuğunu belirtmek istiyorum. 2015 yılının da kazasız, belasız bir yıl olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
-“KIŞ LASTİĞİ TAKMAYAN 59 ARAÇ SAHİBİNE CEZAİ İŞLEM UYGULANDI”
Toplantıda ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Ali Başol istatistiklerle ilgili olarak sunum yaptı. Başol sunumunda, “2014 yılında 143 eğitim faaliyetinde 29 bin 361 kişiye trafik eğitimi verilmiştir. 2014 yılı içerisinde meydana gelen 2 bin 804 kazada, 4 bin 434 vatandaşımız yaralanmış, 13 vatandaşımız kaza yerinde hayatını kaybetmiştir. 2014 yılı içerisinde karayolları kavşağı, trafik kavşağı, hastane kavşağı, istasyon kavşağı, sanayi odası kavşağı, bozantı kavşağı ile nil kavşağında 127 ölümlü ve yaralanmalı kaza meydana gelmiş, bu kazalarda 199 vatandaşımız yaralanmış, 1 vatandaşımız da kaza yerinde hayatını kaybetmiştir. Ayrıca 1 Aralık 2014 tarihinden bugüne kadar 7 bin 237 araç ve sürücü kontrol edilmiş, kış lastiği takmayan 59 araç sahibine cezai işlem uygulanmıştır” ifadelerini kulandı.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Karayolları Trafik Güvenliği Eylem Planı İl Koordinasyon Kurulu yılsonu toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Orhan Düzgün, “Yaralanmalı kazalarda 2014 yılında 2013 yılına göre azda olsa bir düşme var. Ölümlü kazalarda da geçen yıla göre yüzde 8’lik bir azalma var ancak ölü sayısında geçen yıla oranla artış var” dedi. İl Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz