MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

VEFATININ 100. YILINDA ABDÜLHAMİD HAN
  • BEYHANASMA
    • BEYHAN ASMA
    • BEYHANASMA@kayserihakimiyet2000.com
    • 19 Mart 2018 - 12:32:19

TALAS BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ABDÜLHAMİD HAN VEFATININ 100. YILINDA ANILDI
Talas Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Ulu Hakan II. Abdülhamid Han vefatının 100. yılında anıldı. “Vefatının 100. Yılında Ulu Hakan”ı Anlamak adlı program 10 Mart Cumartesi günü saat 19.00’da Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz kampüsünde gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Pelin Çift’in yaptığı şehzade Orhan Osmanoğlu’nun katılımıyla ve Yıldız Üniversitesinden Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu’nun panelist olduğu program hakkında konuşan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Talas Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerde oldukça yoğun bir çaba içerisindeyiz.
Belediye olarak görevlerimiz arasında, asfalt, yol, park yapmak gibi hizmetler geliyor. Ancak özellikle kültürel hizmetlerde insana yapacağımız yatırımlar çok önemli. Bu kapsamda 10 Mart Cumartesi günü saat 19.00’da Erciyes Üniversitesi’nin 15 Temmuz kampüsünde Ulu Hakan Abdülhamit Hanı anacağımız çok güzel bir etkinliğimiz oldu.” dedi.
“Bu yıl özellikle Abdühamid Han’ın 100’üncü vefat yılı olması hasebiyle önemli.” Diyen Başkan Palancıoğlu şunları söyledi:
“Pelin Çift Hanım’ın moderatörlüğünde şehzade Orhan Osmanoğlu’nu misafir ettik. Abdülhamit Han ile ilgili bilgileri bizle paylaştılar. Osmanlı Hanedanı mensuplarının ne sıkıntılar çektiklerini anlattılar. Aynı zamanda Abdülhamid Han üzerinde araştırmalar yapan değerli Hocamız Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu panelist oldu. Abdülhamit Han ile ilgili derin blgilerini bizimle paylaştılar.
Halkımızın ilgisi konferansa oldukça genişti. Abdülhamid Han’ın mekânı cennet olsun. Ülkemizi bölmek isteyen bir grup var. Ama biz çok şükür dimdik ayaktayız. Türkiye üzerinde hayal kuran herkesi bertaraf edeceğiz. İnşallah Ulu Hakan’ı anlamak her şeyi anlamak olacaktır. Harika bir program oldu.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz