CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

VUR EMRİ SEYİRCİLERİ VURDU

Büyükşehir belediyesi Kültür Sosyal Daire başkanlığı etkinleri çerçevesinde Renkli Tebeşir Kültür Sanat Derneği oyuncularının oynadığı tek perdelik “Vur Emri” oyunu son sahnesi seyircileri vurdu.

Şehir Tiyatrosunda ayakta izlenen Necati Cemali’nin “Vur Emri”  eseri izleyicilerin beğenisini kazandı ayakta alkışlandı.                                     

Ayakta alkışlanan oyunda, bir gencin şehirde şoför işi bulup çok sevdiği annesine parasal destek olma hayali babasından habersiz aldığı parayla köyünden kaçar.                      

Bu kaçıştan sonra genç Halil’in başına türlü olaylar gelir.

Bir olaydan dolayı hapishaneye düşer. Üç yıl sonra yattığı hapishanenin yüksek duvarından atlayarak kaçan Halil köyüne baba evine gelir.  Kaçak olan Halile Devlet tarafından “Vur Emri” çıkar.  Jandarma tarafından baba evinde kıstırılan kaçak Halil,  Emniyet güçleri tarafından “Vur Emri “ gerçekleşir.

SON SAHNE GÖZYAŞI SAHNESİ OLDU.                                 Jandarma güçleri tarafından vurulan Halil yaralı olarak kanlar içinde baba evine gelir. Kapıda karşılayan annesi babası kardeşi bacılarının gözyaşI feryatlar içinde yere uzanır.  Halil’in gerçekleştiremediği hayalindeki dünyası son sözleri yeniden duyulunca seyircilerin vicdan duygularını vurup ağlattı.

Tiyatro Sanatı ile ilgilide açıklamalarda bulunan İbrahim Altuntaş,” Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla yazılmış edebi türdür. Genel olarak temsil edilen eser anlamında da kullanılır. Tiyatro, bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri, olayları oluş halinde gösterir. Bu yönüyle konuşma ve eyleme dayanan bir gösteri sanatı olarak da tanımlanabilir. Tiyatro; insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatı olarak ifade edilir. Tiyatro eserinin diğer türlerden en önemli farkı, diğer edebi eserler okumak ve dinlemek için yazılmışken, tiyatro oyununun sahnede seyirci önünde oynanmasıdır. Değer ölçülerini, izleyenin kanaat ve anlayışlarından alır. Göze görünür bir karaktere sahip olması, canlı olarak meydana geliş niteliğiyle toplum psikolojisine hitap eder. Temsil yeri ve eser, tiyatronun edebiyat öğesidir. Bu akşam Renkli Tebeşir Kültür Sanat Derneğimizin oyuncuları Necati Cemali’nin yazdığı “Vur Emri” oyunu ile bizleri gururlandırdı yönetmene oyunculara bu sahneyi hazırlayan genç ekibime teşekkür ediyorum’’dedi.

“Vur Emri” Tiyatro oyunu sahneye koyan Renkli Tebeşir Derneği genel sanat yönetmeni İbrahim Altuntaş, Yönetmen Oğuz Abdioğuz, Görsel Tasarım Fatma Korkmaz, Işık ses Oğuzhan Demirtaş, Dekor Osman Çapan, Kostüm Aksesuar Semiha Ağırbaş… Oyuncular başrol (Halil) Ahmet Köseoğlu, Anne Nergiz Yılmaz, Baba Şaban Külhancıoğlu, Bekci Yasin Karaçam. Diğer oyuncular, Miktad Kürşad Çankaya, Serhat Yeşilyurt, Zeynep Demirbilek, Merve Daşdelen, Gökhan Kala, Hilmi Atiç.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Büyükşehir belediyesi Kültür Sosyal Daire başkanlığı etkinleri çerçevesinde Renkli Tebeşir Kültür Sanat Derneği oyuncularının oynadığı tek perdelik “Vur Emri” oyunu son sahnesi seyircileri vurdu. Şehir Tiyatrosunda ayakta izlenen Necati Cemali’nin “Vur Emri”  eseri izleyicilerin beğenisini kazandı ayakta alkışlandı.                                      Ayakta alkışlanan oyunda, bir gencin şehirde şoför işi bulup çok sevdiği annesine parasal destek olma hayali babasından […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz