Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

Sabancı Üniversitesi Koordinatörlüğü’nde Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Universum Global (İsveç), Novancia Business School (Fransa), Türk Kültür Vakfı Ortaklığında Düzenlenen Proje Tamamlandı.

Y Kuşağında En Çok Aradığı 5 Yetkinliğin Sorumluluk, Güvenilirlik, İletişim, Takım Çalışması, Olumlu Tavır Olduğu ve İşe Alım Süreçlerinde Sosyal Medyayı Öğrencilere Göre Daha Etkin Kullandığı Ortaya Çıktı.

AGÜ Rektörü Prof. Dr. Sabuncuoğlu: “Üniversite Öğrencileri, Dünyadaki Hızlı Değişime Açıklar” dedi.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, dünyada hızlı bir değişim yaşanmakta olduğunu belirterek, üniversite öğrencilerinin bu değişime açık olduğunu söyledi.

Sabancı Üniversitesi Koordinatörlüğünde AGÜ, Universum Global (İsveç), Novancia Business School (Fransa) ve Türk Kültür Vakfı ortaklığında düzenlenen, Avrupa Birliği tarafından da desteklenen “Y” Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması Projesi tamamlandı.

Üniversite öğrencilerinin istihdamına katkı sağlamak amacıyla 18-38 yaş arasındaki kişilerden oluşan Y kuşağına gerekli yetkinlikleri kazandırmayı ve öğrencilerin kendilerini sosyal medya üzerinden etkin bir şekilde ifade edebilmelerine destek olmayı hedefleyen projenin kapanış toplantısı, Sabancı Üniversitesi’nde yapıldı.

Toplantıda, Avrupa genelinde yapılan çok kapsamlı işveren ve öğrenci anketleri sonucunda ulaşılan bulgular ve projenin çıktıları, katılımcılarla paylaşıldı.

Toplantıda konuşan Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü dünyada hızlı bir değişim yaşanmakta olduğunu belirerek, “Üniversite öğrencileri bu değişime açıklar. Umutsuz olmayalım kendimize güvenelim yapılacak çok şey var. Şu anki genç insan gücünden gerçekten umutluyuz” dedi.

Kendilerinin AGÜ’de normal müfredatın ötesinde bir yetkinlik programı hazırladıklarını vurgulayan Rektör Sabuncuoğlu, öğrencilere üniversitelerde ilk olarak kariyer ofislerinin kapısını çalmalarını önerdi.

Çıktıların işveren ve öğrencilerle paylaşımı çeşitli eğitim ve etkinliklerle de desteklendiği projedeki araştırma bulgularına göre işverenlerin, Y kuşağında en çok aradığı 5 yetkinliğin sorumluluk, güvenilirlik, iletişim, takım çalışması, olumlu tavır olduğu ve işe alım süreçlerinde sosyal medyayı öğrencilere göre daha etkin kullandığı ortaya çıktı.

Yaklaşık üç yıldır yürütülen projenin kapanış toplantısına aralarında eğitim, iş ve sanayi dünyasından da çok katılımcıların olduğu çok sayıda davetli katıldı. (Kurum Haber)

26 Eylül 2018 - 11:08 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER

“Y” KUŞAĞININ YETKİNLİK GELİŞİMİ VE SOSYAL MEDYADA KİŞİSEL MARKALAŞMASI PROJESİ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA