ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

YAHYA KAMÇI KAYSERİ’DE MUSTAFA GÖÇER’LE FİDAN DİKTİ
YAHYA KAMÇI KAYSERİ’DE MUSTAFA GÖÇER’LE FİDAN DİKTİ

“Kayserili Mustafa Göçer. Yedi yaşında fidan dikmeye başladı. Sayısız tohum ve fidan dikti. Okullarda tabiat derslerini başlattı. “GHSİM” de tabiat kulüplerini başlattı. Spor federasyonlarında ve doğa yürüyüş gruplarında “SİS EKO TREKKİNG” faaliyetlerini başlattı. Binlerce insana sağlık için spor yapmayı ve fidan dikmeyi öğretti. Hizmet, uzmanlık, başarı ve onur belgeleri aldı. Mustafa Göçer Projesi olan “YEŞİL […]

“Kayserili Mustafa Göçer. Yedi yaşında fidan dikmeye başladı. Sayısız tohum ve fidan dikti. Okullarda tabiat derslerini başlattı. “GHSİM” de tabiat kulüplerini başlattı. Spor federasyonlarında ve doğa yürüyüş gruplarında “SİS EKO TREKKİNG” faaliyetlerini başlattı. Binlerce insana sağlık için spor yapmayı ve fidan dikmeyi öğretti. Hizmet, uzmanlık, başarı ve onur belgeleri aldı.
Mustafa Göçer Projesi olan “YEŞİL YÜKSELİŞ” in dünya genelinde yaygınlaşması için mücadele ediyor”. Ona “AĞAÇ ADAM” diyorlar.
“Diyarbakırlı Yahya KAMÇI Arkadaşları ile beraber yüzlerce husumetli ve kan davalı ailelerin barışmasına vesile oldu. Ayrıca engeli çocukların tekerlekli sandalyeye kavuşabilmeleri için 400 binden fazla mavi kapak topladı. Çevre temizliğini insanlara empoze etmek için iki tona yakın atık yağ ve yarım tona yakın atik pil topladı. Değerlerimiz çerçevesinde kendi ek dersleriyle okulun bahçesine beş musluklu mermerden Çeşme yapan Yahya Öğretmen, Diyarbakır’daki STKLAR tarafından 2013-2014-2015 yıllarında, yılın öğretmeni seçildi.
Ona “İYİLİK ELÇİSİ” diyorlar.

SİS EKO Trekking 31.07.2017 Diyarbakır – Kayseri dostluğu Erciyes Dağında fidanlarla bir kez daha kök saldı.
Diyarbakır’dan gelen 2017 Diyanet İşleri Vakfı iyilik ödül sahibi Yahya Kamçı ve arkadaşları (Muzaffer Kamçı, Abdulmuddalip Kamçı, Abdulmelik Kamçı) ve Kayseri’den 2017 Diyanet işleri vakfı 2017 iyilik ödül sahibi Mustafa Göçer ve arkadaşı (Hasan Hançer) Kayseri Erciyes Dağında her kazmayı birlik, beraberlik, barış, kardeşlik ve daha sağlıklı bir tabiat için vurdular.

2017 Diyanet işleri Vakfı İyilik Ödül sahibi Yahya Kamçı “kendisini, insanlığa, doğaya, habitata, tabiata, nebatata adayan, kişiliğiyle engin bir duruş sergileyen, değerli dostum-abi̇m Sayın Mustafa Göçer’e sürekli kendisine yardım eden Sayın Hasan HANÇER Beyeve diğer fedakar arkadaşlarına yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz.Davetlerine icabet ederek Erciyes Dağının eteklerine Kardeşlik-huzur-barış ve çocuklarımız ile ülkemizin güzel insanlarının birlikte yaşamı için ter döküp, fidan diktik. Bu fırsatı bize sundukları için ayrıca da teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnşaAllah o fidanlar bir gün büyüyecek biz de gölgesinden istifade edeceğiz, Rabim emeği geçen herkesten razı olsun inşAllah. Dedi.
Kayserili kardeşlerimizin yüreğinde dünyanın bütün güzelliklerinin nakş olduğunu gördük. Şeklinde sözlerine devam eden Kamçı, Erciyes dağının eteklerine fidanlar için kazdığınız çukurlara bizde Diyarbakır’dan getirdiğimiz barışın, huzurun vekardeşliğin tohumlarını ektik. Şeklinde sözlerini noktaladı.
Öte yandan, “Değerli arkadaşım, her yönü ile güzel insan Yahya Kamçı ve arkadaşlarının davetimize icabet ederek Kayserimizi ziyaret etmeleri bizleri son derece sevindirdi. Bir de Erciyes Dağında fidan dikmek için gelmiş olmaları ise bizleri ihya etti. Şeklinde sözlerine başlayan Göçer, Kayseri’de dikilen bir fidanın Diyarbakır’a, tüm insanlığa ve tüm canlılar alemine, Diyarbakır’da dikilen bir fidanınsa yine Kayseri’ye, tüm insanlığa ve tüm canlılar alemine faydası var. Dedi.
Bu davranış güzel ülkemizin her köşesine örnek teşkil etmelidir. Şeklinde sözlerine devam eden Göçer,en güzel şey birliktir, beraberliktir, barıştır, kardeşliktir, çalışmaktır, iyiliktir,insanlıkve tabiat sevgisidir. Şeklinde konuştu.
İnşAllah bir gün bütün dünya her şeyin barışla ve iyilikle çözümlenebileceğini anlar, herkes iyilikten yana olur ve dünyamız güzelleşir. Şeklinde sözlerine devam eden Göçer, “bir gün bütün dünya (en azından çoğunluk) her şeyin barışla ve iyilikle çözümlenebileceğini anlayacak, herkes iyilikten yana olacak ve dünyamız güzelleşecek. Dedi.
Göçer, Kamçı ve arkadaşlarına: “Birlik ve beraberlik daha da güçlensin, insanlarımız birbirlerini daha iyi tanısın ve birbirlerini daha çok sevsinler diye,Diyarbakır’ın o sıcak topraklarından gelerek; topraklarınız gibi sıcacık yüreklerinizle Kayseri Erciyes Dağında sevgi, kardeşlik ve barış fidanları diktiniz”.
Çocuklarımız, insanlık ve yeryüzündeki tüm canlı yaşam susuzlukla, açlıkla ve afetlerle baş başa kalmasınlar diye. Bizden sonra gelecek olan nesillerin KUL HAKKINA ve tüm canlıların günahına girmeyelim diye tabiata sahip çıkarak, Türkiye’ye ve tüm dünyaya örnek oldunuz ve bütün dünyaya mesaj verdiniz.
İnşAllahve inanıyorum ’ki sizler ve sizler gibi güzel insanların çabaları ile bir gün bütün dünya (en azından çoğunluk) her şeyin barışla ve iyilikle çözümlenebileceğini anlayacak. Tabiata daha çok sahip çıkılması gerekliliğini anlayacak. Herkes iyilikten yana olacak ve dünyamız çok daha güzelleşecek. Şeklinde sözlerini noktaladı. MEHMET FATİH KAYMAZ

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz