Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

YAHYALI DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞILDI

Bu haber 24 Eylül 2018 - 11:11 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.
YAHYALI DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞILDI

Kayseri genelinde yatırımlarını aralıksız sürdüren Kayserigaz, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında temel atma töreni gerçekleştirdiği ve altyapı çalışmalarına başladığı Yahyalı’yı önümüzdeki günlerde doğalgazla buluşturmaya hazırlanıyor.

Kayseri’ye uzun yıllardır sorunsuz ve güvenilir doğalgaz hizmeti sunan ve rekor yatırımlara imza atan Kayserigaz, Yahyalı halkını doğalgaza kavuşturmak için başladığı altyapı çalışmalarını kısa bir sürede tamamladı. Toplamda 25 milyon liralık bir yatırım yapılan Yahyalı ilçesindeki doğalgaz altyapı çalışmalarında, 45 km çelik hat, 130 km polietilen hat ve 40 km servis hattı döşenerek, yaklaşık 2.500 adet servis kutusu konuldu.

Enerji sektörünün öncü isimlerinden Kayserigaz’ın yetkilileri 2018 Ekim ayı sonunda ilçenin ana beslemesi olan DEVELİ-YAHYALI çelik hattının tamamlanarak tüm ilçeye gaz arzı sağlanacağı müjdesini verdi. Kayserigaz, çevreci ve ekonomik yakıt olan doğalgazı Yahyalı halkı ile buluşturmak için çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayarak iki yıl sürecek olan projeyi bir yıl içinde bitirmiş oldu.

Kayserigaz Proje Müdürü Murat Akdağ “Kayseri’nin imarlı alanlarının tamamına kesintisiz ve güvenli doğalgaz hizmeti sağlamak için özenle çalışarak, çevre dostu doğalgazı mümkün olduğunca fazla haneye ulaştırmak üzeretüm imkânlarımızı kullanıyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda geçtiğimiz yıl Yahyalı’da başladığımız altyapı çalışmalarında, ilçe içinde yapılan polietilen hatlarımızın yüzde 98’ni bitirmiş durumdayız. Kalan yüzde 2’lik kısmı kapsayan servis hatları ile ilgili çalışmalarımız ise devam ediyor. Hedefimiz Ekim ayının ilk haftasında ilçeye gaz vermek. Tüm planlarımızı bu çerçevede yaptık. 6 Ekimde ise Yahyalı’da abonelik sistemini açıyoruz” diyerek doğalgazın Yahyalı halkına hayırlı olmasını diledi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA