ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI: EYÜPSPOR: 0 – KAYSERİSPOR: 2

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI: EYÜPSPOR: 0 – KAYSERİSPOR: 2

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KAYSERİLİ TURİZMCİLERE EĞİTİM VERDİ

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI KAYSERİLİ TURİZMCİLERE EĞİTİM VERDİ

VALİ KAMÇI KOCASİNAN BELEDİYESİ İLE PROTOKOL İMZALADI

VALİ KAMÇI KOCASİNAN BELEDİYESİ İLE PROTOKOL İMZALADI

720863.MELİKGAZİ BELEDİYESİ.15.12.2017

720863.MELİKGAZİ BELEDİYESİ.15.12.2017

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’IN ACI GÜNÜ

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’IN ACI GÜNÜ

YAMAÇ PARAŞÜTÜNDE ÜÇÜNCÜ GÜN

Talas Belediyesi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Şampiyonası’nda pilotlar 3. Gün 65 kilometre mesafe uçarak Tomarza’ya indi. Pilotlardan 4’ü gol noktasına ulaşarak tam puan aldı.
Hava sporlarında Uluslararası bir marka haline gelen Talas Ali Dağı’nda bu yıl 6.’sı düzenlenen ve Türkiye, Rusya, Fransa, İran, Kazakistan ve İsviçre’den 36’sı yabancı, 15’i kadın 120 sporcunun yarıştığı şampiyonanın 3. gününde pilotlar Tomarza hedefine gol yapmak için tüm hazırlıklarını yaptı. Teknik komitenin belirlediği 65 km’lik Tomarza hedefine gitmek için havalanan sporcular, termikleri kullanarak ulaşabilecekleri en yüksek mesafeye gelerek verilen koordinatlara doğru yola çıktılar. 120 pilotun ard arda kalkış yapmasıyla birlikte Ali Dağının zirvesi kelebekler gibi uçuş yapan paraşütçülerle doldu. Zirveye gelerek bu fırsatı kaçırmayan vatandaşlar cep telefonları ve fotoğraf makineleriyle bu anı ölümsüzleştirmeye çalıştılar.
Üçüncü gün yapılan yarışma sonucuna göre genel klasmanda Iran’lı Shahin Fallah 1319 puanla birinci, Türkiye’den Semih Sayır 1290 puanla ikinci, Rusya’lı Daria Krasnova üçüncü olurken, kadınlarda Rusya’dan Daria Krasnova birinci, Türkiye’den Merve Arslan ikinci ve yine Türkiye’den Burcu Demirörs üçüncü oldu. Takımlarda ise ‘Gin Team’ birinci, ‘Niviuk İran’ ikinci ve ‘AYP’ üçüncü sıradaki yerini korudu. Yarışma bugün son uçuşlar ve akşam düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Talas Belediyesi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Şampiyonası’nda pilotlar 3. Gün 65 kilometre mesafe uçarak Tomarza’ya indi. Pilotlardan 4’ü gol noktasına ulaşarak tam puan aldı. Hava sporlarında Uluslararası bir marka haline gelen Talas Ali Dağı’nda bu yıl 6.’sı düzenlenen ve Türkiye, Rusya, Fransa, İran, Kazakistan ve İsviçre’den 36’sı yabancı, 15’i […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz