MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

YAZAR OKULU ATÖLYE ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
YAZAR OKULU ATÖLYE ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Türkiye yazarlar birliği Kayseri şubesi tarafından “Yazar okulu atölye çalışması” için yazar okuluna katılacak kursiyer öğrenciler Yoğunburç kültür merkezinde bir araya geldi. Bilgilendirme toplantısına katılan yazar okulu kursiyer öğrenciler kurs hakkında bilgiler verildi. Örencilerin kurs yerinin Kayseri Seyyid Burhaneddin Gençlik Merkezinde Roman Hikâye deneme şiir ayrıca tiyatro eğitimi verileceği söylendi. Toplantıya Türkiye yazarlar birliği başkanı […]

Türkiye yazarlar birliği Kayseri şubesi tarafından “Yazar okulu atölye çalışması” için yazar okuluna katılacak kursiyer öğrenciler Yoğunburç kültür merkezinde bir araya geldi.
Bilgilendirme toplantısına katılan yazar okulu kursiyer öğrenciler kurs hakkında bilgiler verildi. Örencilerin kurs yerinin Kayseri Seyyid Burhaneddin Gençlik Merkezinde Roman Hikâye deneme şiir ayrıca tiyatro eğitimi verileceği söylendi.
Toplantıya Türkiye yazarlar birliği başkanı Selim Tunçbilek Hacı Sarı, Kadir karaman, Şeref Karadavut, ve tiyatrodan sorumlu Ahmet sıvacı yazar Emrah Bekçi ve çok sayıda öğrenciler katıldılar.
“Yazar okulu atölye çalışması” için yazar okuluna katılacak kursiyer öğrencilere yönelik Yoğunburç kültür merkezinde konuşan TYB başkanı Selim Tunçbilek,” Bugün buraya bire bir anlatılacak sizlerinde çok faydalanacağı, Roman, Hikaye, Şiir konusunda toplanmış bulunmaktayız. Gönülden inanıyorum ki genç yazar arkadaşlar adına yararlı bilgilendirme toplantısı olacak. Yazar okulu kursiyer öğrenciler kurs hakkında verilen bilgiler dâhilinde hareket edilecek. Öğrenci kursiyerlerimiz şehir merkezi bankalar serdar caddesi Seyyid Burhaneddin İl Spor Gençlik Merkezinde Roman Hikâye deneme şiir ayrıca tiyatro eğitimi verilecek. Sınıflarımızda tanımış bu işi çok iyi bilen yazarlarımız ücretsiz ders verecek. Yazarlık derslerimiz samimi bir sohbet ortamında yazı metin çalışması üzerinde yapılacak. Bir örnek verecek olursak birlikte romanda hikâyede geçen kahramanları olay yerlerini kendimiz belirleyip ve roman hikaye, şiir ve deneme olsun üzerinde kursiyer öğrencilerle bire bir tartışarak uygulamalı çalışma yapacağız.
Bu süreç Temmuz ayı başlangıcı Ekim ayına kadar devam edecektir. Cumartesi gündüz saat 11 Pazartesi gündüz saat 10 Salı yine gündüz saat 10 kurslarımız devam edecektir. Akşam ise 15 kişilik gurup Yazarlar birliği ofisinde devam edecektir.”dedi.
TYB tiyatro kolundan sorumlu Ahmet Sıvacı da tiyatro kurusuna katılacak öğrenicilere nasıl bir çalışma yapacaklarını açıkladı.YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz